ماجرای ندادن ویزا به داور مسابقه کارتون از سوی سفارت صربستان

01:070

سیدمسعود شجاعی طباطبایی توضیحاتی درباره صادر نشدن ویزای خود از سوی سفارت صربستان برای حضور در بیست‌ و یکمین دوسالانه بین‌المللی کارتون ضد جنگ ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی هنرمند کاریکاتوریست، با بیان اینکه به عنوان داور و رئیس هیئت داوران بیست‌ویکمین دوسالانه بین‌المللی کارتون ضد جنگ دعوت به حضور در کشور صربستان شده است، گفت: به عنوان رئیس هیئت داوران بیست‌ و یکمین دوسالانه بین‌المللی کارتون ضد جنگ به شکل حضوری به کشور صربستان دعوت شده بودم، اما در نهایت تعجب سفارت صربستان اعلام کرد هیچ شانسی برای گرفتن ویزا ندارم.

وی بیان کرد: این در حالی بود که من به صربستان برای داوری مسابقه کارتون دعوت شدم و بلیت هم برایم فرستاده بودند. تمامی مراحل دریافت ویزا را گذرانده بودم و مدارکم از ۲۶ جولای کامل شده و امروز قرار بود کارهای نهایی صورت بگیرد؛ حتی جزئیات حساب بانکی، استعلام‌های مالی و دستمزدی و کاری و پرینت از موجودی حساب را نیز برای تکمیل مدارک به آنها تحویل دادم.

شجاعی طباطبایی اظهار کرد: برخورد و رفتار کارمندان سفارت صربستان در ایران، امروز بسیار بد بود و وقتی علت را جویا شدم، توضیحی ندادند و حتی نه حاضر شدند این مسئله را برای من بنویسند و نه حتی اجازه دادند که به داخل سفارت بروم.

وی گفت: برای من عزت یک ایرانی از هر چیز دیگری با ارزش‌تر است و البته به دلایل سیاسی در ارتباط با بحث هولوکاست انتظار این مسئله را داشتم. به دوسالانه کارتون ضد جنگ نیز اعلام کردم که به صورت غیرحضوری در خدمت آنها خواهم بود.

به گفته شجاعی طباطبایی، داوری این مسابقه در روزهای ۲۱ و ۲۲ آگوست یا روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه در شهر کراگوجواچ (که بعد از جنگ جهانی دوم این شهر به عنوان نماد جنگ معرفی شد و در روز اختتامیه یا اهدای جوایز سفرای ۲۰ کشور دنیا در آنجا جمع می‌شوند و در کنار بنای یادبود بزرگی در مرکز این شهر مراسمی برپا می‌کنند) برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند