معلمی: بیشترین تولیدات حوزه هنری درباره شهداست

04:210

معاون حوزه هنری با تأکید بر اینکه بیشترین تولیدات حوزه هنری درباره شهداست، گفت: یکی از برنامه‌های این مرکز، تولید محتوا در خصوص شهدا در شبکه‌های نوین است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۴ هزار شهید استان یزد با بیان اینکه شهیدان در عالم برزخ، زندگی مخصوصی دارند و پیام مهم آنها به کسانی که راهشان را ادامه دهند، بشارت به در امان بودن از ترس و اندوه است، تصریح کردند: انگیزه شهیدان از حضور در میدان جهاد همچنان‌که در وصیت‌نامه‌های آنها موجود است، حمایت از انقلاب، امام بزرگوار، حجاب، دفع شرّ دشمن و هموار شدن راه نظام برای دستیابی به اهداف آن بود که باید مراقبت کرد این آرمان‌ها به‌دست برخی افراد نفی و مخدوش نشود.

ایشان با ابراز تأسف از افرادی که زیر سایه جمهوری اسلامی و به برکت مجاهدت شهیدان و رزمندگان در امنیت و آزادی زندگی، اما بر خلاف اهداف آن خون‌های پاک فعالیت می‌کنند، فرمودند: در مقابل این تلاش‌ها، کار و تلاش در راه حق و شهیدان را مضاعف کنید.

ما برای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و پیگیری از فعالیت‌های متولیان امر در خصوص شهدا در سال ۹۹ و برنامه‌های آنها در سال جدید با مسئولین این نهاد‌ها به گفت‌وگو نشسته‌ایم. در این قسمت گفت‌وگوی با مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری در خصوص فعالیت‌های این مرکز در راستای معرفی شهدا و آشنایی با سیره زندگی این عزیزان را می‌خوانیم:

*بیشترین تولیدات حوزه هنری درباره شهداست/ ایجاد نهضت برای نگارش کتاب خاطرات شهدا 

مجدالدین معلمی معاون حوزه هنری با اشاره به فعالیت‌های حوزه هنری در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: اگر بخواهیم بدون اغراق صحبت کنیم، بیشترین تولیداتی که در حوزه هنری منتشر شده در خصوص شهداست و ما در هیچ حوزه‌ای به اندازه حوزه شهدا کار هنری تولید نکردیم.

وی یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های حوزه هنری را تولید محتوا برشمرد و گفت: مهم‌ترین کاری که حوزه هنری در خصوص شهدا انجام داده و فرآیند عمومی آن به‌نحو احسن شکل گرفته و مخاطبان بی‌شماری را جذب کرده، خاطرات شهدا به شکل داستان‌هایی روان است. این موضوع آنچنان به درستی صورت گرفته که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند: این اقدام حوزه هنری ما را از ادبیات غرب بی‌نیاز کرد.

معاون هنری حوزه هنری با بیان این که در سال‌های گذشته کتاب خاطرات شهدا نیز تألیف و چاپ شده بود اما خواننده و مخاطب به دلیل یک شکل بودن آن، اقبالی به خواندن آن نداشت، افزود: این نهضت با تعریف کتاب «دا» شروع شد و یک نوع روایت تازه در خصوص خاطرات دفاع مقدس ایجاد کرد.

*خاطرات شهدا یکی از پر مخاطب‌ترین کتب سال است

معلمی با اشاره به جمع‌آوری خاطرات شهدا از همسران، فرزندان، پدران، مادران و همرزمان به شیوه جدید و روان، اظهار داشت: این نوع خلاقیت در زمینه خاطرات شهدا به نحوی شد که کتاب خاطرات شهدا، دفاع مقدس و رزمنده‌ها جزء پرمخاطب‌ترین کتاب‌های سال، حضور دارند.

وی به تقریظ‌های مختلف مقام معظم رهبری به کتاب‌های خاطرات شهدا و رزمندگان دفاع مقدس که توسط حوزه هنری منتشر شده اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین آثار تجسمی حوزه هنری از بزرگ‌ترین هنرمندانی که در کشور حضور دارند در خصوص شهداست.

معاون هنری حوزه هنری با تأکید بر اینکه هر روز در انتشارات سوره مهر یک کتاب چاپ می‌کنیم، یادآور شد: رسالت حوزه هنری فعالیت در زمینه انقلاب اسلامی است و با توجه به اینکه هشت سال دفاع مقدس یکی از ناب‌ترین روزهای انقلاب اسلامی است، تولیدات بی‌شماری در این زمینه داریم.

*تولید محتوا در خصوص شهدا در شبکه‌های اجتماعی، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه هنری در سال ۱۴۰۰

معلمی در ادامه سخنان خود در پاسخ به اینکه برای سال جدید چه برنامه‌هایی دارید؟ گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولین حوزه هنری تولید محتوا در زمینه شهدا و دفاع مقدس است، بنابراین امسال با توجه به وضعیت بودجه که بهتر از سال گذشته است، قطعاً اقدامات گسترده‌تر و مناسب‌تری را انجام خواهیم داد.

وی به فضای رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی و ایجاد بسترهای گوناگون نسبت به سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به بروز و ظهور شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های نوین به دلیل مخاطب‌های خود، قسمتی از تولیدات خود را در سال جدید به این ماجرا اختصاص خواهیم داد تا جوانان بتوانند از سیره شهدا و رزمندگان الگوهای خود را انتخاب کنند.

*خاطراتی که با خون نوشته شده‌اند

معلمی بخش عمده فعالیت‌های حوزه هنری در در سال ۱۴۰۰ را تولید در زمینه رسانه‌های نوین برشمرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با تمام دغدغه‌ها و مسائل پیشِ روی کشور، هیچ وقت کتاب و کتابخوانی را از خود دور نکردند که این موضوع نشان‌دهنده آن است که ایشان توجه جدی به فرهنگ دارند.

وی خاطرات دفاع مقدس را از سرمایه‌های گرانقدر ملت ایران عنوان کرد و گفت: قطعاً‌ این سرمایه‌ها آغشته به خون شهداست، بنابراین  از مردم می‌خواهیم به صورت جدی‌تر این خاطرات را دنبال کنند تا ضمن آشنایی بیشتری با شهدا، مؤلف برای نگارش بیشتر، ترغیب شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند