۲۹ اثر به دبیرخانه هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی خراسان شمالی رسید

01:550

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی از ارسال ۲۹ اثر به دبیرخانه هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی خراسان شمالی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اکرم صدیقی‌کلاته با اشاره به اینکه ملاک انتخاب آثار در این دوره از رپرتوار، کیفیت و ارتباط مؤثر با تماشاگران است، گفت: کارگاه تخصصی آموزش تئاتر خیابانی با حضور یکی از اساتید مطرح کشوری با هدف ارتقاء کیفیت آثار در بجنورد و چند شهرستان‌ دیگر برگزار خواهد شد.

وی افزود: رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی‌بخشی با تکیه بر هنر نمایش، بومی‌سازی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه بر استعدادهای جوان و استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی، از دیگر اهداف هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی است که در محورهای بسط و نشر فرهنگ ایثار و مقاومت، دفاع مقدس و فرهنگ عاشورایی، دفاع مقدس و خانواده ایرانی اسلامی، دفاع مقدس و شهدای سلامت، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نشاط اجتماعی و روحیه امیدواری مبتنی بر فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی، مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و جبهه مقاومت برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی اظهار داشت: ۳۰ مردادماه آخرین مهلت ارسال آثار به این دوره از رپرتوار بود و با پایان یافتن مهلت ارسال آثار که یک‌بار پیش از آن تمدید شده بود، ۲۹ اثر به دبیرخانه هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی ارسال شد.

صدیقی با بیان اینکه از ۲۹ اثر رسیده به دبیرخانه ۱۱ نمایش در حال تمرین و آماده‌سازی جهت بازبینی و ارزیابی آثار است، اعلام کرد: بازبینی آثار همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد و آثار برگزیده بعد از اربعین حسینی به مدت سه روز در سطح شهر بجنورد به نمایش در خواهد آمد.

گفتنی است، هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی به همت حوزه هنری خراسان شمالی، با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند