کتاب شعر «فخر ایران» منتشر شد
محمدی: شعرا به شهید فخری‌زاده علاقه‌مند هستند

01:550

مدیرکل آفرینش‌های حوزه هنری با اشاره به انتشار کتاب شعر «فخر ایران» با رویکرد اشعار مرتبط با شهید فخری‌زاده عنوان کرد که اغلب شعرا به واسطه برگزاری شب شعر عاشورایی، شهید فخری‌زاده را می شناختند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، عباس محمدی در برنامه «در انتهای الوند» که صبح شنبه ۶ آذرماه از شبکه دوم سیما پخش شد، اظهار کرد: یکشنبه سالروز شهادت شهید محسن فخری‌زاده است، از این رو امروز شنبه ساعت ۱۵ در سالن سوره حوزه هنری در خدمت شاعران نام‌آشنای کشور هستیم تا یاد این شهید را گرامی بداریم.

وی ادامه داد: حضور در این همایش آزاد است، اما در بخش شعرخوانی عزیزان را بر اساس سبقه و پیشینه دعوت کردیم.

مدیرکل آفرینش‌های حوزه هنری تأکید کرد: امسال اولین سالگرد شهید فخری‌زاده بود. نوع شهادت این شهید ترور مظلومانه بود و شعرهایی که برای این شهید سروده شد بی‌نظیر بود و این جوشش در زمان شهادت سردار سلیمانی نیز دیده شد.

محمدی یادآور شد: سوره مهر کتاب مجموعه اشعار درباره شهید فخری‌زاده با عنوان «فخر ایران» منتشر کرد.

وی ادامه داد: در نگاه اول شاید این مهم به ذهن بیاید که مسئله سردار فخری‌زاده نظامی است، اما این شهید در مجموعه خود همایش ادبی برای عاشورا شکل دادند و از همکاران خود که علاقه‌مند به ادبیات بودند دعوت به همکاری کردند و سه سال شب شعر عاشورا برگزار کردند و یکی از گرایش‌هایی که ما سعی کردیم به آن بپردازیم به همین دلیل بود.

مدیرکل آفرینش‌های حوزه هنری گفت: دوستان شاعر شهید فخری‌زاده را می شناسند و شعرا به این شهید علاقه‌مند هستند.

لازم به ذکر است برنامه تلویزیونی «در انتهای الوند» شنبه تا چهارشنبه هر هفته به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر، کارگردانی مسعود مرعشی و با اجرای مجید یحیایی، حامد مهربانی، غزاله کفاش طلب، فرشته علیپور و پدرام ابدان ساعت ۰۷:۰۰ صبح روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند