دانشکده هنر دانشگاه سوره برگزار می‌کند؛
دومین فصل از جلسات دوشنبه‌های نقد کتاب سوره

01:070

دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره، برای دومین فصل، جلسات نقد کتاب را در دوشنبه‌های هر هفته برگزار می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه، دومین فصل از جلسات «دوشنبه‌های نقد کتاب سوره» را برگزار می‌کنند. در نخستین نشست از فصل دوم این برنامه که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود، کتاب «نظریه‌ها و گفتمان‌های سینمای مستند» نوشته دکتر احمد ضابطی جهرمی به بحث گذاشته خواهد شد.

کتاب «نظریه و گفتمان‌های سینمای مستند» در سه حوزه نظریه و نظریه‌پردازی در سینمای مستند تألیف شده است و حاوی حوزه‌های «معرفی مکاتب و قطب‌های مستندسازی در سینمای امروز جهان»، «تاریخ و گونه‌شناسی فیلم مستند با تمرکز بر فرم و مستندهای نوظهور تلویزیونی در دوره معاصر» و «تاریخ‌نگاری سینمای مستند» است و توسط انتشارات قلم شاملو با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به چاپ رسیده است.

در این جلسه دکتر شهاب‌الدین عادل درباره کتاب به سخنرانی خواهند پرداخت و درباره ویژگی‌های کتاب برای استفاده در بستر آموزشی سخن خواهند گفت. دبیری نشست را نیز رامتین شهبازی بر عهده دارد.

این نشست دوشنبه اول آذرماه ساعت ۱۸ در آدرس https://sibad.soore.ac.ir/v/show/bookreview برگزار می‌شود و ورود عموم علاقه‌مندان آزاد است.

سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های نقد کتاب سوره» در راستای اهداف پژوهشی و آموزشی دانشکده هنر دانشگاه سوره متناسب با گروه‌های آموزشی دایر در دانشکده با انتخاب مکتوبات مناسب می‌کوشد تا زمینه‌های گسترش علم و آشنایی دانشجویان را با صاحب‌نظران گسترش دهد. این نشست‌ها به صورت برخط برگزار شده و در فصل اول توانست علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کند. دوره جدید نیز برای ۱۲ جلسه برنامه‌ریزی شده است و حوزه‌هایی همچون ادبیات نمایشی، نمایش، عکاسی، فلسفه و نظریه هنر، انیمیشین، هنر اسلامی، نقاشی و گرافیک را در برخواهد گرفت.

در هرجلسه برای اینکه علاقه‌مندان فرصت مرور کتاب را داشته باشند، کتاب هفته بعد معرفی و از پوستر آن رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند