«هفته فیلم انیمیشن» در اصفهان برگزار می‌شود

02:000

حوزه هنری استان اصفهان با همکاری دفتر تخصصی سینما و استودیو هوگو، هفته فیلم انیمیشن را در اصفهان برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نرگس رجایی مدیر واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اصفهان عنوان کرد: در این هفته به مناسبت روز جهانی انیمیشن ۲۸ اکتبر در نظر داریم تا به مدت سه روز با اجرای برنامه‌های متنوع برای علاقه‌مندان و متخصصان این رشته به گرامیداشت این روز و هنرمندان این رشته بپردازیم.

وی تأکید کرد: سال‌ها در اصفهان انیمیشن مغفول مانده است و ما اکنون با همکاری دفتر تخصصی سینما سعی در آشنایی علاقه‌مندان با این هنر قدرتمند و جذاب داریم و این برنامه‌ها را با هدف ایجاد پاتوق برای مخاطبان این رشته و همچنین ارتباط و تعامل بیشتر فعالان انیمیشن در اصفهان برگزار می‌کنیم؛ زیرا در سال‌های دور نیز حوزه هنری استان اصفهان همیشه مأمن فعالان این رشته بوده است.

وی افزود: در این نشست سه روزه، برنامه‌های متنوعی از جمله تکریم و بررسی آثار هنرمند انیمیشن اصفهان حسن خراسانی، اکران فیلم‌های انیمیشن ساخته شده در ده سال گذشته در اصفهان، بررسی مکتب و تاریخچه دیزنی با حضور پیام معنوی، نشست تخصصی انیمیشن ایران با حضور امیرحسین صالحی برگزار می‌شود.

رجایی با اشاره به اینکه این برنامه‌ها برای بسیاری از علاقه‌مندان انیمیشن مفید خواهد بود، خاطرنشان کرد: در سه روز متوالی برنامه هفته فیلم انیمیشن را در ساعت ۱۵ تا ۱۹ روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، ۱۰ الی ۱۲ آبان‌ماه برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این برنامه در سالن سعدی حوزه هنری استان اصفهان واقع در خیابان استانداری، گذر سعدی، عمارت تاریخی سعدی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

مدیر واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اصفهان ضمن دعوت از تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان انیمیشن برای حضور در این برنامه‌ها گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در طول سال نیز هر دو هفته یکبار، برنامه‌های مختص انیمیشن را دنبال کنند، یک هفته نمایش فیلم، یک هفته برگزاری جلسه نقد و بررسی انیمیشن و یک هفته نیز برگزاری ورک‌شاپ انیمیشن.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند