نمایش فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» در سنندج و سقز

02:110

فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به همت حوزه هنری استان کردستان با حضور فعالان فرهنگی و رسانه‌ای استان در سنندج و سقز چهارشنبه ۲۵ و پنجشنبه ۲۶ اسفند به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر درباره بخشی از زندگی شهید مهدی باکری و شهید حمید باکری است که در قالب فیلم سینمایی به نمایش درآمده‌ است.

امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان درباره اکران خصوصی فیلم موقعیت مهدی ویژه فعالان فرهنگی و رسانه‌ای استان اظهار کرد: فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» یکی از فیلم‌های خوب و اثرگذار است که از ۱۸ اسفند اکران خود را در سینماهای کشور آغاز کرده و توانسته است در این مدت کوتاه به فروش نیم‌میلیاردی برسد.

وی افزود: این فیلم در ژانر دفاع مقدس گوشه هایی  از ۴ سال پایانی عمر شهید مهدی باکری و برادرش حمید باکری است که با روایت ملموس و متفاوت از ابعاد مختلف زندگی این  فرمانده دلاور لشکر ۳۱ عاشورا، در چهلمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ کاندید ۱۴ جایزه گردید که در نهایت ۵ جایزه اصلی این جشنواره از جمله جایزه بهترین فلم این دوره از جشنواره را از آن خود کرد.

وی گفت:  فیلم «موقعیت مهدی» با روایت مستندگونه، زندگی ساده و ارزش‌های والای شهید باکری و از خودگذشتگی و ایثار و مقاومت این قهرمانان در فضای ساده، صمیمی و دلنشین بدون هیچ‌گونه ادعا و عامه‌پسندانه را به تصویر کشیده است که همین امر سبب شده مخاطبان زیادی را جذب کند.

مرادی تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل جذب مخاطب حداکثری و مردمی بودن این فیلم، شخصیت تأثیرگذار و اخلاق‌مدار شهید باکری در کنار توجه به  فرهنگ و زبان آذری‌ که توانسته مخاطبان را در ساعت‌های تماشای فیلم مجذوب خود کند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: با توجه به تأثیرگذاری قشر فرهنگی و اصحاب رسانه بر آن شدیم تا دریک اکران خصوصی در سنندج ف چهارشنبه ۲۵ اسفند از ساعت ۲۰ با دعوت از اهالی فرهنگ و رسانه این فیلم ارزشمند را به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: در پردیس سینمایی مهر سقز نیز پنجشنبه ۲۶ اسفند از ساعت ۱۶ الی ۱۸ این فیلم برای خانواده تیپ ۲۲۸ ارتش سقز و اصحاب فرهنگ وهنر این شهر به نمایش گذاشته می شود.

مرادی‌ ادامه داد: فیلم موقعیت مهدی روایتگر واقعی زندگی یکی از فرماندهان قهرمان کشور ساخته شده است و با توجه به استقبال بسیار خوب مردم از آن می توان گفت این فیلم توانسته است در جذب مخاطب و مردمی کردن سینما نقش خود را به خوبی ایفاء کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند