شامگاه یکشنبه؛
مراسم بزرگداشت زنده‌یاد «علی سلیمانی» در فضای باز حوزه هنری برگزار می‌شود

02:000

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره زنده‌یاد «علی سلیمانی» هنرمند خلاق و متعهد عرصه  تئاتر، سینما و تلویزیون که پنجشنبه گذشته بر اثر کرونا درگذشت، شامگاه یکشنبه ۲۴ مردادماه در فضای باز حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شامگاه یکشنبه بیست و چهارم مردادماه، حوزه هنری میزبان هنرمندان، اهالی فرهنگ و هنر و خانواده مرحوم سلیمانی خواهد بود که برای بزرگداشت یاد و خاطره این هنرمند متعهد، با اخلاق و انقلابی، گردهم می‌آیند.

مرحوم «علی سلیمانی» که پنجشنبه بیست و یکم مردادماه بر اثر کرونا درگذشت، هنرمند صاحب‌نام عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون بود که در فیلم‌های «سفر به چزابه»، «بی‌پولی»، «تنگه ابوقریب»،…. و سریال‌های «سقوط یک فرشته»، «وضعیت سفید»، «معمای شاه»، «پایتخت ۴» و … ایفای نقش کرده بود.

این هنرمند عرصه هنرهای نمایشی همچنین در تئاتر‌های «خنکای ختم خاطره»، «چشم به راه میرغضب»، «عزیز مایی»، «ترن»، «شکار روباه» و… هم به ایفای نقش پرداخته بود.

در روزهای گذشته بعد از اعلام خبر فوت مرحوم سلیمانی، مسئولان حوزه هنری، از جمله محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری،  کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و … برای درگذشت این هنرمند، پیام تسلیت منتشر کرده بودند.

رئیس حوزه هنری، در متنی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است نوشته است: «… مسجد بود که علی سلیمانی را به سینما ، تئاتر و تلویزیون هدیه داد، برای همین بخش خوبی از زندگی‌اش را در مساجد می‌گذراند تا گوهرهای متقی دیگری را به هنر انقلاب تقدیم کند».

بنا بر این گزارش، مراسم بزرگداشت مرحوم سلیمانی ساعت ۴۵: ۲۰ یکشنبه بیست و چهارم مردادماه در «رواق شهادت» و در فضای باز حوزه هنری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و همزمان از اینستاگرام حوزه هنری و سپهر سوره هنر پخش می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند