مرادی‌بیناباج: حوزه هنری راوی گذشته، کنشگر امروز و پیشران آینده انقلاب اسلامی است

02:520

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری در سی‌ونهمین نشست رؤسای مراکز استانی حوزه هنری گفت: شأن حقیقی حوزه هنری در سازمان‌دهی جریان هنر انقلاب اسلامی است نه تبدیل شدن به یک سازمان هنری، لذا افق حوزه هنری می‌تواند در مراکز استانی راهبری جریان هنر انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ میثم مرادی‌بیناباج در نخستین روز از سی‌و نهمین نشست رؤسای مراکز استانی حوزه هنری گفت: امروز سطح مطالبه ستاد از مراکز استانی و انتظار و امیدی که به آن‌ها دارد فراتر از گذشته است و به همین دلیل محور تحول حوزه هنری در دوره جدید مدیریتی آن بر مدار مراکز استانی خواهد بود.

وی تأکید کرد: پیام حضرت امام خمینی (ره) به هنرمندان، شاخص‌ترین سند و متن بیان‌کننده مأموریت‌ و نقش هنر انقلاب اسلامی است که بازخوانی مستمر آن برای مدیران و متولیان هنر انقلاب در مراکز استانی واجب است.

مرادی‌بیناباج اضافه کرد: به نظر بنده چکیده این پیام که از آن به عنوان منشور هنر انقلاب اسلامی یاد می‌شود، فهم مبارزه و قرار‌گرفتن در خط درگیری در ساحت هنر مبتنی بر گزاره‌هایی همچون ترسیم تاریخ جنگ فقر و غنا، بازنمایی جلوه‌های عدالت، انصاف و شرافت، بازنمایی نقاط کور و مبهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، بازنمایی جریان نفاق و منفعت‌طلبی، بازنمایی جبهه امروزی دشمن و مقابله با آن و در یک جمله مبارزه با اسلام آمریکایی و دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) است.

وی گفت: اگر ما متوقف در امور سازمانی باشیم و تأمل و توجه لازم را از صحنه و جریان مبارزه و درگیری نداشته باشیم، حق شأن و منزلت هنر انقلابی را رعایت نکرده‌ایم، لذا اصالت حرکت ما به شناخته شدنمان نه به عنوان یک سازمان هنری در مراکز استانی، بلکه به سازمان‌دهی جریان هنر انقلاب در زیست‌بوم است.

وی با بیان روایت «رَحِمَ الله اِمْرَءً عَلِمَ مِنْ اَیْنَ وَ فی اَیْنَ وَ اِلی اَیْنَ» از امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام گفت: به نظر بنده بیانیه گام دوم انقلاب مصداق واقعی این روایت است، لذا اگر انقلاب اسلامی را مبنای تأسیس و حرکت حوزه هنری بدانیم و بیانیه گام دوم را ترسیم کلی از گذشته، حال و آینده‌ آن، حوزه هنری به عنوان مرجع هنر انقلابی، راوی گذشته، کنشگر امروز و پیشران آینده انقلاب اسلامی با زبان هنر است.

در ادامه این نشست مرادی‌بیناباج به معرفی رؤسای جدید مراکز استانی حوزه هنری پرداخت. در این بخش از نشست آقای محمدرضا شهبازگهروئی رئیس حوزه هنری استان خوزستان، آقای مجتبی شاهمرادی رئیس حوزه هنری استان اصفهان، آقای مجید عسکری رئیس حوزه هنری استان خراسان رضوی، آقای سعید عبدلی‌زاده رئیس حوزه هنری استان هرمزگان، و آقای محمدرضا امامقلی رئیس حوزه هنری استان قزوین، به عنوان رؤسای جدید مراکز استانی حوزه هنری از سوی معاون راهبری استان‌های حوزه هنری به سایرین معرفی شدند.

همچنین وی از خدمات و تلاش‌های رؤسای پیشین این مراکز استانی یاد و تقدیر کرد.

گفتنی است، سی‌ونهمین نشست رؤسای مراكز استانی با شعار «هنر انقلابی؛ پیشران گام دوم» در دوره تحولی حوزه هنری به مدت ۳ روز از ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند