حضور بانوی هنرمند اردبیلی در نمایشگاه نقاشی «یک افق، چهل نگاه»

01:160

نمایشگاه نقاشی‌های عاشورایی، شامل منتخب آثار نقاشی سوگواره هنرهای تجسمی۷۲ بغض بوم، با عنوان«یک افق، چهل نگاه» به مناسبت ایام اربعین سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین و یاران باوفایش، در نگارخانه کمال‌‌الدین بهزاد دانشگاه هنر اسلامی تبریز گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه‌هنری، در این نمایشگاه، چهل اثر منتخب از هنرمندان نقاش در ابعاد و قالب‌های مختلف، که در سال‌های اخیر در سوگواره تجسمی ۷۲بغض بوم به خلق اثر با مضمون واقعه‌ عاشورا و مفاهیم مرتبط با آن پرداخته‌اند، به نمایش در آمده است. که اثری از آرام علایی هنرمند اردبیلی نیز در این نمایشگاه حضور دارد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، ترویج روزافزون فرهنگ غنی عاشورایی به زبان گویای هنر و تبیین این مهم در بستر جامعه، با همکاری معاونت فرهنگی دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر اسلامی برگزار شده است.

نمایشگاه یاد شده به مدت ۱۲ روز از ساعات ۹ تا ۱۲ ظهر و ۱۴ تا ۱۷٫۳۰ بعد از ظهر تا هفتم مهرماه سال جاری، در نگارخانه کمال‌‌الدین بهزاد برای بازدید عموم مردم و هنرمندان دایر بوده و در روز پایانی نمایشگاه هم، طی مراسمی با حضور مسئولان حوزه هنری، دانشگاه هنر اسلامی، استادان پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی از هنرمندان حاضر در نمایشگاه تقدیر بعمل خواهد آمد.

دیگر آثار خلق شده در سوگواره هنرهای تجسمی ۷۲ بغض بوم به تناوب، طی نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند