برگزاری نشست پژوهشی مستندنگاری سینمای لرستان «مرور یک تجربه»

01:420

به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، نخستین جلسه از سلسله نشست های پژوهشی مستند نگاری سینمای لرستان با عنوان «مرور یک تجربه» با حضور وحید موساییان فیلمساز برجسته لرستانی و جمعی از هنرمندان و فعالان سینمای استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این نشست پژوهشی دو روزه که از امروز ۲۲ فروردین آغاز و فردا نیز ادامه خواهد داشت، فیلم آرزوهای زمین وحید موساییان و تجربه فیلمسازی وی در ساخت این فیلم و ساختار آن مورد بررسی قرار گرفت.

وحید موساییان فیلمساز لرستانی در ابتدای نشست در زمینه فعالیت های فیلمسازی در لرستان و موانع و‌مشکلات موجود مباحثی را مطرح کرد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه استعدادهای خوبی در این حوزه وجود دارد و فعالیت های هنرمندان موجب شده استان جایگاه خوبی در عرصه سینما و فیلمسازی داشته باشد.

وی در ادامه در خصوص تجربیات خود در عرصه فیلمسازی و تولید فیلم آرزوهای زمین مطالبی مطرح کرد.

مسئول آموزش و‌پژوهش حوزه هنری لرستان نیز هدف از برگزاری این جلسات را بررسی مستند نگاری سینمای لرستان عنوان کرد و افزود: در طی سال جاری ۱۰ جلسه نشست پژوهشی با موضوع بررسی فعالیت های فیلمسازی هنرمندان لرستانی برگزار خواهد شد.

محمد حسین امیدی پور افزود: قرار است مباحث پژوهشی مطرح شده در این نشست ها در مجموعه کتاب مستند نگاری سینمای لرستان چاپ و به عنوان منبع پژوهشی در اختیار هنرمندان فیلمساز قرار گیرد.

این نشست فردا ۲۳ فروردین‌ ماه نیز با حضور وحید موساییان و هنرمندان فیلمساز برگزار خواهد شد.

فیلم آرزوهای زمین به کارگردانی وحید موسائیان در سال ۱۳۸۰ ساخته شده است. این فیلم و در ژانر خانوادگی اجتماعی می‌باشد. در این فیلم حسین شیدایی، کوروش نریمانی و هادی معنوی به هنرمندی پرداخته‌اند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند