سی‌ونهمین نشست سراسری رؤسای مراكز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

02:060

سی‌ونهمین نشست سراسری رؤسای مراكز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، معاونان و رؤسای حوزه هنری مراكز استانی ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سی‌ونهمین نشست رؤسای مراكز استانی با شعار «هنر انقلابی؛ پیشران گام دوم» در دوره تحولی حوزه هنری به مدت ۳ روز در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود.

این نشست به همت معاونت راهبری و دبیرخانه طرح تحول مراكز استانی حوزه هنری برنامه‌ریزی شده است و به مدت ۳ روز در مجموعه فرهنگی سرچشمه واقع در میدان بهارستان برگزار می‌شود.

با توجه به رویكرد تحولی ایجاد شده در حوزه هنری، جلسات هم‌اندیشی در قالب كارگروه‌های تعریف شده در ۵ گروه برگزار شد كه با نتایج مطلوبی همراه بود و پس از برگزاری نشست‌های توجیهی با عنوان «تدوین سند راهبردی استان‌ها» معاونت راهبری استان‌ها اقدام به برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست سراسری رؤسای مراكز استانی در دوره جدید فعالیت‌های حوزه هنری كردند.

ارائه منشور هنر انقلاب و تبیین رویكردهای كلی در این نشست با برنامه‌ریزی دقیق انجام شده تا تمامی نكات و موارد توسط تمامی كارشناسان معاونت راهبری در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

نشست‌های تخصصی با برخی از معاونان واحدهای ستادی حوزه هنری با هدف ارائه آخرین دستاوردها و نسبت واحد ستادی با مراكز استانی توسط پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی، ارائه گزارش عملكرد معاونت توسعه و مدیریت منابع و بررسی بودجه آینده حوزه هنری، ارائه كلیات طرح سند تحول حوزه هنری، ارائه گزارش عملكرد معاونت راهبری در سال جاری، برگزاری نشست تعاملی با معاون هنری حوزه هنری و تماشای فیلم سینمایی «مصلحت» و برگزاری جلسه نقد و بررسی با حضور كارگردان فیلم از برنامه‌های روز اول نشست خواهد بود.

برگزاری نشست تبیین راهبردهای تحولی در قالب كار گروه‌های تحولی برای اولین بار در روز دوم نشست برگزار خواهد شد. این اتفاق برای اولین بار در نشست‌های رؤسای مراكز استانی برنامه‌ریزی شده تا در قالب ۵ كارگروه تحولی كه با نام شهدا مزین شده و بر اساس ویژگی‌های خاص استان‌ها این تقسیم‌بندی صورت گرفته است. یكی از اعضاء كارگروه نیز به عنوان دبیر كارگروه مسئولیت جمع‌بندی و تهیه گزارشات نهایی از خروجی مباحث و موضوعات طرح شده كارگروه‌های تحولی را بر عهده خواهد داشت.

مصادیق متناسب با راهبری تحولی از مهم‌ترین موارد طرح شده در این نشست خواهد بود و بخش زیادی از زمان نشست سی‌ونهم به موضوعات تحولی در سطح مراكز استان‌ها اختصاص داده شده كه به تبیین راهبردهای هشت‌گانه تحولی مراكز استانی، ارائه توضیحات راهبران موضوعی متناسب با راهبردهای تحولی و جمع‌بندی نهایی این مباحث منجر خواهد شد.

سخنرانی محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در خصوص ضرورت تحول در حوزه هنری و همچنین سخنرانی وحید جلیلی مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با موضوع اولویت‌های هنر انقلاب در جمع رؤسای مراكز استانی و معاونان حوزه هنری از بخش‌های مهم سی‌ونهمین نشست سراسری رؤسای مراكز استانی خواهد بود.

شایان ذكر است سی‌ونهمین نشست سراسری رؤسای مراكز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی با شعار «هنر انقلابی؛ پیشران گام دوم» ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه ۹۹ در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند