استقبال از برگزاری دور جدید محفل شعر «مهر و ماه» در قم

03:000

محفل شعر «مهر و ماه» با حضور شاعرانی از استان قم و شیراز و استقبال مخاطبان در سالن «مهر» حوزه هنری قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پنجاه و نهمین محفل شعرخوانی شاعران استان قم با عنوان «مهر و ماه» عصر سه‌شنبه ۱۸خرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور سید محمد جواد شرافت به عنوان مجری کارشناس، جمع قابل توجهی از شاعران قم و تنی چند از شاعران استان فارس در سالن مهر حوزه هنری قم برگزار شد.

در ابتدای این محفل، شرافت در توضیح آغاز به کار دوباره‌ی محفل مهر و ماه گفت: مدتی به دلایل مختلف مهر و ماه برگزار نشد اما خوشبختانه امروز با پشت سر گذاشت مشکلات، دوباره شاهد حضور و استقبال شاعران از این محفل هستیم و انشالله که پرچم برنامه‌های ادبی و شعر در شهر قم هیچ وقت زمین گذاشته نشود چرا که برگزاری برنامه‌های اینچنینی زمینه‌ی رشد جوان‌ترها و علاقمندان را فراهم می‌کند.

وی در توضیح روند برگزاری دور جدید محفل مهر و ماه گفت: به احترام جلسات و برنامه‌های دیگر ادبی که در روز چهارشنبه در هفته در حال برگزاری هست، محفل مهر و ماه در دور جدید روزهای سه‌شنبه برگزار خواهد شد. همچنین در نظر است که تغییراتی در روند برگزاری آن از جمله؛ تامین سالنی بزرگ‌تر و دعوت از مهمانان شناخته شده و تاثیرگذار در عرصه شعر امروز کشور، انجام شود.

سید علی نقیب از شاعران شناخته شده‌ی آئینی نیز در سخنانی گفت: از مسئولین حوزه هنری قم متشکرم که به من اعتماد کردند و برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های ادبی حوزه را به بنده سپرده‌اند. من هم از همه دوستان شاعر تقاضا دارم که پیشنهادات‌شان برای برگزاری بهتر برنامه‌های ادبی حوزه هنری را به بنده منتقل کنند تا در مسیر برگزاری برنامه‌های ادبی روندی رو به رشد داشته‌باشیم.

در این محفل جمع قابل توجهی از شاعران شناخته شده استان از جمله؛ علی اصغر شیری،‌ محمد میرزایی،‌ مرتضی فاتحی‌نسب، ‌سیدمحمدجواد میرصفی،‌ سیدعلی نقیب،‌ سعید مبشر، علی فرزانه موحد،‌ اعظم سعادتمند، زهرا سادات هاشمی، فاطمه سادات آل مجتبی، سیده تکتم حسینی، مریم حسینی و راضیه جبه داری اشعاری در موضوعات مختلف از جمله آئینی، ‌اجتماعی،‌عاشقانه و طنز قرائت نمودند.

همچنین هادی فردوسی، دکتر غلامرضا کافی و پروانه نجاتی از شاعران استان فارس که به مناسبت هفته فرهنگی شیراز در قم و دهه‌ی کرامت مهمان محفل مهر و ماه بودند، در جمع پر شور حاضران به شعرخوانی پرداختند.

شرافت در میانه شعرخوانی شاعران حاضر در سخنانی ارتباطات شاعران دو استان را باعث اتفاقات ادبی مفید و موثر دانست و به سابقه حضور شاعران استان‌های همدان، سمنان و … در محفل مهر و ماه اشاره و بر ادامه این روند تاکید نمود. وی همچنین به برخی رویدادهای ادبی این روزهای کشور از جمله؛ سوگواره۲ی مردمی شعر آقا محسن که به یاد مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی برگزار می‌شود و انتشار مجموعه شعر جدید علی‌اصغر شیری به‌نام «کتیبه تاک» اشاره نمود.

در این نشست علاوه بر شاعران و علاقمندان به ادبیات، جمعی از مسئولان فرهنگی استان از جمله مهدی کلانترزاده  مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد طباطبایی نژاد سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم و جمعی از مسئولان فرهنگی استان فارس حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند