آغاز ثبت‌نام دوره داستان کوتاه پیشرفته در اصفهان

02:0010

واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اصفهان، ثبت‌نام دوره آموزش داستان‌نویسی کوتاه پیشرفته را آغاز می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اصفهان، در راستای اهداف آموزشی خود، ثبت‌نام دوره آموزش داستان‌نویسی کوتاه پیشرفته را با حضور سلمان باهنر به عنوان مدرس آغاز می‌کند.

این دوره که شامل آموزش و مرور تخصصی بر عناصر داستان از قبیل: زاویه دید، پیرنگ، شخصیت‌پردازی، درونمایه، الگوهای پیرنگ، ژانرهای داستان، مکاتب ادبی و زاویه دیدهای ترکیبی خواهد بود، از روز دوشنبه ۷ تیرماه آغاز می‌شود.

احمدرضا امیری سامانی کارشناس و مدرس واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری اصفهان با اشاره به برگزاری اولین دوره کارگاه نویسندگی مقدماتی در سال گذشته، خاطرنشان کرد: این دوره در دوازده جلسه برگزار می‌شود و مختص هنرجویانی است که پیش از این به هر نحو، با عناصر داستان و داستان‌نویسی آشنا شده‌اند و یا در این زمینه فعالیت کرده‌اند. خوشبختانه برای آموزش، با آقای سلمان باهنر به توافق رسیده‌ایم که از نویسندگان صاحب فکر، مسلط و فنی‌نویس استان اصفهان هستند. اما برای علاقه‌مندانی که می‌خواهند به صورت مبتدی وارد دوره‌های نویسندگی شوند نیز، دوره‌های رایگان آموزش نویسندگی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: اعضای کانون ادبیات داستانی حوزه هنری می‌توانند با تخفیف شهریه در این دوره ثبت‌نام کنند.

امیری سامانی با اشاره به برگزاری همزمان دوره دوم آموزش نویسندگی مقدماتی به صورت رایگان در سال جاری خاطرنشان کرد: همزمان با برگزاری دوره داستان کوتاه پیشرفته، دوره دوم آموزش داستان کوتاه نیز آغاز می‌شود و هنرجویانی که این دوره را با موفقیت به پایان می‌رسانند به عضویت کانون ادبیات داستان حوزه هنری استان اصفهان در می‌آیند. هنرجویان موفق دوره مقدماتی هر سال، وارد دوره آموزش داستان پیشرفته سال بعد نیز خواهند شد.

وی در مورد جزئیات کارگاه داستان کوتاه پیشرفته اظهار داشت: این کارگاه در دوازده جلسه، در ساعت ۱۶ الی ۱۸ روزهای دوشنبه در سالن سعدی حوزه هنری واقع در خیابان استانداری، گذر سعدی، عمارت سعدی، برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این کارگاه با شماره تماس ۳۲۲۲۰۰۵۶ و یا با واتساپ ۰۹۱۳۵۹۱۸۲۴۲ تماس بگیرند.

وی افزود: هنرجویان برجسته دوره آموزش داستان کوتاه پیشرفته پس از اتمام این دوره می‌توانند در دوره‌های رمان‌نویسی، داستان بلند، خاطره‌نگاری و ناداستان شرکت کنند.

گفتنی است، کلاس‌های آموزشی داستان کوتاه به صورت حضوری و با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان از ۲۵ خردادماه تا ۶ تیرماه فرصت دارند تا برای حضور در این کارگاه ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند