یک شاعر فلسطینی: غدیر عاملی برای وحدت جهان اسلام است

01:560

صالح هواری شاعر فلسطینی گفت: اگر پیام غدیر به درستی درک شود عاملی برای وحدت در جهان اسلام خواهد بود.

صالح هواری، شاعر فلسطینی در حاشیه همایش بین المللی باران غدیر در مشهد مقدس گفت: اگر پیام غدیر به درستی شنیده می شد و همه مسلمانان آن را باور می کردند می شد غدیر را بزرگترین عامل برای وحدت جهان اسلام توصیف کرد، زیرا پیامبر (ص) در حجة الوداع در منطقه غدیر خم، علی (ع) را تکریم کرده و همه مسلمانان را مکلف کرده بود که از ایشان پیروی کنند.

وی افزود: حضرت علی (ع) همانند خورشید است که به جهانیان نور هدایت می تاباند، برای همین از همه ادیان میتوان عاشقانی را یافت که به امیرالمومنین (ع) عشق می ورزند. ایشان در تمامی مراحل زندگی الگوی برای انسان هاست حتی در مباحث خانوادگی با پیروی از سبک زندگی ایشان می توان به آسایش و سعادت رسید.

هواری در پاسخ به این سوال که در اشعارش عشق به امیرالمومنین (ع) را چگونه معنا می‌کند؟ گفت: شاعر یا هنرمند اگر می‌خواهد پیرامون موضوعی ابراز ارادت کنند باید حتما آن را باور داشته باشد والا اگر ابراز ارادتی بخواهد به صورت نمایشی صورت گیرد مطمئن باشید تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت. به شخصه هر آنچه پیرامون ائمه به ویژه امیرالمومنین (ع) انجام می دهم سعی می کنم بر پایه ایمان و باورم باشد. اشعار من تمام عشقم به امیرالمومنین (ع) را نشان می دهد.

وی در انتها پیرامون همایش بین‌المللی باران غدیر گفت: این برنامه اتفاق خوبی است که ششمین دوره آن برگزار می شود. حضور شاعران و ادبا از تمامی ادیان را در باران غدیر مبارک می دانم. برایم جالب است که مسیحیان و یهودیان این‌گونه به امیرالمومنین (ع) عشق می ورزند. پس باز هم تاکید دارم که حضرت علی تنها برای شیعیان نیست بلکه همه مردم جهان می توانند از عشق ولی خدا، بهره برند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند