رئیس حوزه هنری لرستان در دورهمی «آوینی ها»:
یکی از راهبردهای دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی منزوی کردن هنرمندان است

02:170

رئیس حوزه هنری لرستان در دورهمی «آوینی ها» گفت: یکی از راهبردهای دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی و ضربه زدن به نظام، منزوی کردن هنرمندان ؛ اهالی فرهنگ و هنر در عرصه های مختلف است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سامان سپهوند رئیس حوزه هنری لرستان در دورهمی صمیمانه و ضیافت افطار اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با عنوان «آوینی ها» که شامگاه شنبه به مناسبت شهادت شهید آوینی در خانه تاریخی آخوند ابو در خرم آباد برگزار شد، تصریح کرد:
دشمن امروز در حوزه فرهنگ از تمام امکانات و ظرفیت ها خود به ویژه در حوزه جنگ نرم برای ضربه و آسیب به پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره می برد.

وی یادآور شد: بدون شک تقویت جبهه فرهنگی انقلاب در جنگ نرم در گرو هم اندیشی و تعامل و هم افزایی هنرمندان و دست اندرکاران و فعالین حوزه فرهنگ و هنر و رسانه است.

سپهوند خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع ضروری است برنامه ریزی های مناسبی در جهت تعامل هر بیشتر و برگزاری چنین گردهمایی هایی و هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت بالای فرهنگ و رسانه به تقویت جهاد تبیین و مقابله با هجمه های فرهنگی بپردازیم.

وی تصریح کرد: برگزاری نشست های هم اندیشی موجب می شود تا اهالی هنر و‌ رسانه دغدغه ها و‌مطالبات خود را به جامعه و مسئولین انتقال دهند.

رئیس حوزه هنری لرستان در ادامه با بیان گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و شهادت شهید مرتضی آوینی؛ پیام حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان را با موضوع هفته هنر انقلاب اسلامی قرائت کرد.

علی شیروی مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت هنر و فعالیت های فرهنگی هنری در جامعه گفت: هنرمند خلاقانه خلق می کند و با خلق اثر هنری و انتقال مفهوم منظور و مقصود خود را به زیباترین شیوه بیان می دارد.

وی افزود: هنر یکی ابزارهای مهم در جامعه برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی است و در بین هنرمندان تاثیر بسزایی در این عرصه دارند. صدا و سیمای استان این امادگی را دارد که دو ساعت از برنامه های شبکه استانی را به معرفی تولیدات هنری و حمایت از هنرمندان و آثار هنری بپردازد.

شیروی ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزیهای هدفمند و راهبردی شاهد تعامل هر چه بیشتر دستگاههای فرهنگی هنری و رسانه ها در جهت تقویت جبهه فرهنگی هنر انقلاب باشیم.

در ادامه جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه مطالبات، مسایل و مشکلات و دغدغه های خود را مطرح کردند.

خاطره گویی توسط علی زیودار شاعر و‌پژوهشگر و شعرخوانی محمد تقی عزیزیان و اجرای محلی از دیگر بخش های این برنامه بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند