یامین‌پور: چاپ و انتشار ۲۰ عنوان کتاب از سوی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی

02:090

مدیر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری، از چاپ و انتشار ۲۰ عنوان کتاب در گروه‌های تخصصی این پژوهشکده حوزه هنری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، وحید یامین‌پور در حاشیه سی‌و نهمین نشست سراسری رؤسای مراکز استانی حوزه هنری، از چاپ و انتشار چند کتاب تألیفی از سوی این پژوهشکده خبر داد و گفت: ایده کلی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، تولید ادبیات علمی در حوزه اندیشه، فرهنگ و هنر متناسب با نیازهای روز انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: راهبرد کلی ما در پژوهشکده کسب مرجعیت علمی در علوم انسانی و فرهنگی انقلاب اسلامی است. این راهبرد دارای زیرراهبردهای: «تولید ادبیات علمی در حوزه‌های استراتژیک جمهوری اسلامی در فرهنگ و هنر و رسانه»، «ارتقای بینش هنری و زیبایی‌شناختی اصحاب و فعالان جبهه فکری و فرهنگی و رسانه‌ای انقلاب اسلامی»، «پاسخ به نیازهای ارگانیک سازمان تبلیغات و حوزه هنری»، «تبدیل پژوهشکده به محفل گعده و رفت و آمد نخبگان جبهه فکری و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای انقلاب اسلامی» و «واکنش سریع به مسائل مستحدثه فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی روز ایران و جهان» است.

یامین‌پور در ادامه با معرفی «گروه‌های پژوهشی» پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری افزود: پژوهشکده دارای چند گروه کاری است. گروه «ارتباطات و رسانه» با مدیریت دکتر مجید سلیمانی و با موضوع اصلی تمرکز بر فهم اقتضائات و مدیریت رسانه‌های اجتماعی جدید یکی از این گروه‌ها است.

وی در همین راستا افزود: پژوهشکده در این گروه ۷ کتاب طی سه سال گذشته چاپ و منتشر کرده است. آثار منتشر شده در گروه «ارتباطات و رسانه» شامل «روان‌شناسی شهرت»، «فعالیت‌های انسان‌دوستانه سلبریتی‌ها»، «سلبریتی‌های اینترنتی»، «خدایان بدکردار»، «بازی آغاز شده»، «سرمایه‌داری پلتفرمی» و «زندگی دیجیتالی در اینستاگرام» است.

یامین‌پور ادامه داد: گروه «مطالعات راهبردی فرهنگ و هنر» با مدیریت دکتر سینا کلهر و با موضوع اصلی تمرکز بر روی مبانی و تجربیات سیاست‌گذاری و مدیریت فرهنگی و هنری، یکی دیگر از گروه‌های پژوهشی پژوهشکده است. در این گروه هم ما ۴ کتاب با عناوین «درس‌نامه سیاست‌گذاری فرهنگی»، «مسئله سبک زندگی»، «مسئله‌شناسی فرهنگی» و «سبک زندگی کارمندی» طی سه سال گذشته منتشر کردیم.

وی افزود: گروه مطالعات «حکمت هنر» ما نیز با مدیریت دکتر سیدحسین شهرستانی به موضوع اصلی پیوند هنر و علوم انسانی می‌پردازد. در این گروه هم توانستیم مجموعه سه جلدی «بیناب۱- نسبت هنر و شعر»، «بیناب۲- نسبت هنر و زیارت»، «بیناب۳- نسبت هنر و سیاست»، کتاب «تجسم حماسه درس‌گفتارهای معرفی هنرهای تجسمی انقلاب» و کتاب «جلوه هنر شیعی در نگاره‌های عصر صفوی» را وارد بازار نشر کنیم.

مدیر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری در ادامه با معرفی گروه «مطالعات اجتماعی فرهنگ و هنر انقلاب» گفت: این گروه با مدیریت دکتر سجاد صفار هرندی با موضوع اصلی پیوند جامعه و انقلاب از زاویه فرهنگ و هنر فعالیت می‌کند. گروه «مطالعات اجتماعی فرهنگ و هنر انقلاب» ما طی سه سال گذشته توانسته ۴ کتاب با عناوین «میراث مقدس و جنگ ناتمام (مطالعه راهیان نور)»، «انقلاب ۵۷ و انکشاف فلسفه تاریخ ایران»، «پدیدارشناسی بسیجی شهید» و «پاره‌های انسان‌شناسی جنگ و شهادت» را چاپ و منتشر کند.

یامین‌پور در پایان با معرفی «باشگاه هنر و اندیشه» پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری گفت: «باشگاه هنر و اندیشه» با هدف راهبردهای «ارتقای بینش هنری و زیبایی شناختی اصحاب و فعالان جبهه فکری و فرهنگی و رسانه‌ای انقلاب اسلامی»، «تبدیل پژوهشکده به محفل گعده و رفت و آمد نخبگان جبهه فکری و فعالان فرهنگی و رسانه ای انقلاب اسلامی» و «واکنش سریع به مسائل مستحدثه فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی روز ایران و جهان» راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند