گشایش دومین نمایشگاه کاتبان قرآن کریم در تبریز

02:000

دومین نمایشگاه آثار خوشنویسی کاتبان قرآن کریم به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی گشایش یافت.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، دومین نمایشگاه آثار خوشنویسی کاتبان قرآن کریم عصر یکشنبه در تبریز گشایش یافت.

در این نمایشگاه آثار بیش از ۲۰ هنرمند خوشنویس استان آذربایجان شرقی با موضوع آیات کلام الله مجید به نمایش عموم گذاشته شده است.
آثار هنرمندان استان از جمله احمد ارجمندی، محمد اسداللهی، ارژنگ اسکافی، حسن تقی زاده کرمانی، یوسف جانانه، اردشیر جهانشاهی، وحید حیدرنژاد، سعید خسروشاهی، سهیلا راجی، داود رسولی فر، نعیمه رضااهرابی، محمدرضا صمدزاده، سید رضا طاهری، محمد قیاسی، وحید فولاد زاده، شیرین عالیقدر، وحید عندلیبی، محمدعلی حسین پور مقدمی، هانیه ملکوتی، افشین نجفی، حسین نوروزی و علی نوروزی در این نمایشگاه در معرض تماشای عموم گذاشته شده است.

در این آیین، سید محمدحسین بلاغی با بیان این مطلب اظهار کرد: کارگروه خوشنویسی کاتبان قرآن کریم از سال ۱۳۹۶ در حوزه هنری استان کار خود را آغاز کرد و تا کنون با برگزاری جلسات متنوع آموزشی توانسته دومین نمایشگاه آثار خود را برگزار نماید.
وی افزود: یکی از مهم ترین اهداف تشکیل این کارگروه اشاعه فرهنگ و هنرهای قرآنی در قالب رشته خوشنویسی است.
بلاغی در ادامه با بیان اینکه کارگروه کاتبان قرآن کریم در سال ۱۳۹۸ به عنوان کارگروه برتر کشور انتخاب شده بود، تصریح کرد: این کارگروه یک الگوی بسیار مطلوب اجرایی برای سایر استان هاست.
وی در مورد این نمایشگاه اظهار کرد: آثار بسیار خوبی از ۲۱ هنرمند برجسته خوشنویسی استان در این نمایشگاه در معرض دید عموم مردم گذاشته شده است.
دومین نمایشگاه آثار خوشنویسی کاتبان قرآن کریم از ۲۱ تا ۲۵ فروردین ماه در نگارخانه ماه حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی (واقع در تبریز، خیابان امام (ره)، مابین چهارراه شریعتی و مصلی اعظم امام خمینی) برای بازدید عموم مردم برپا شده است.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند