گزارشی از عملکرد واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل

03:000

سیدحامد اسحاقی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل از ارتقای کیفیت در کنار اعتماد به نیروهای تازه نفس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدحامد اسحاقی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل گفت: بعد از انتصاب به عنوان مسئول واحد هنرهای تصویری در سال ۱۳۹۹ سعی شد در کنار ارتقای کیفی تولیدات تصویری از جمله فیلم کوتاه، انیمیشن، مستند، نماهنگ، موشن‌گرافی و استوری‌موشن از نیروهای جوان و با استعداد در زمینه این تولیدات استفاده شود.

اسحاقی اضافه کرد: راه‌اندازی باشگاه فیلم و تولیدات تصویری طی دو سال در همین راستا صورت گرفت و در اکثر پروژه‌های تولیدی واحد هنرهای تصویری، اعضای باشگاه در پشت دوربین به عنوان عوامل تولیدی همزمان از آموزش‌های لازم  نیز برخوردار می‌شوند.

این مسوول بیان کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، تولیداتی از قبیل استوری‌موشن، موشن‌گرافی و … جهت انتقال مفاهیم هنر انقلابی و هنر متعهد در دستور کار واحد هنرهای تصویری قرار گرفت.

وی گفت: از تولیدات شاخص در سال ۱۳۹۹ می‌توان به مستند «فرمانده» به کارگردانی هنرمند جوان و با استعداد اردبیلی علی ملکی اشاره کرد که به‌مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها، تولید و ضمن اکران در محافل و همایش‌ها، از شبکه استانی سبلان پخش گردید. همچنین تولید دو نماهنگ «یارفیق» و «یاالله»، مستندهای «روایت یک مرثیه» و «سرباز کربلا» به همراه دو فیلم کوتاه «دروازه‌های آسمان» و «اتصال» از دیگر تولیدات واحد هنرهای تصویری در سال ۱۳۹۹ می باشد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ و همزمان با تشکیل باشگاه فیلم و تولید محتوای تصویری تصمیم بر این شد که در جهت آموزش پروژه‌‎محور، اعضای باشگاه در تولیدات واحد به عنوان عوامل و دستیار حضور داشته باشند. از مهم‌ترین تولیداتی که با حضور اعضای باشگاه انجام گردید می‌توان مستند «صراط عشق» را نام برد که به کارگردانی احسان ظهیری اردبیلی و مسئول باشگاه فیلم در دو قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به زندگی و آثار استاد «حسین غفاری» از شعرای آیینی و عاشورایی استان اردبیل پرداخته و در ایام محرم سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ از شبکه استانی سبلان پخش گردید.

وی گفت: موشن‌گرافی «یک و بیست»، موشن‌گرافی «ققنوس» به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار دلها، انیمیشن «معامله قرن»، استوری موشن‌هایی با موضوع انتخابات، موشن‌گرافی شهدای شاخص و نماهنگ «در میدان» با موضوع فلسطین از دیگر تولیدات سال ۱۴۰۰ می‌باشد.

اسحاقی با اشاره به اینکه؛ تمامی این تولیدات توسط نیروهای تازه نفس و استعدادهای جوان و با انگیزه صورت پذیرفته، گفت: همیشه اعتماد به جوانان راهگشا و آثار مثبتی به همراه داشته است. و بر همین مبنا و در سال ۱۴۰۱ نیز طبق همین سیاست جوان‌گرایی و البته مبتنی بر سند تحول و سند زیست بوم، برنامه‌های واحد هنرهای تصویری تدوین و در مرحله اجرا می‌باشد. تولید انیمیشن با موضوع شهید غفور جدی، مستندی با موضوع ناخدا هوشنگ صمدی و مستند آیین شمع‌گردانی روز تاسوعا در حال سپری کردن مراحل نهایی تولید می‌باشند. همچنین تولیدات محتوایی با موضوع علمای قفقاز و واقعه ۱۹ ژانویه در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان گفت: علاوه بر برگزاری باشگاه فیلم، باشگاه انیمیشن نیز با تمرکز بر تولیدات مبتنی بر سند زیست بوم و سند تحول در کنار آموزش علاقه‌مندان راه‌اندازی شده است. همچنین برای اولین بار جلسات نقد فیلم با عنوان پاتوق فیلم چهارشنبه‌های آخر هر ماه با حضور منتقدین و علاقه‌مندان سینما در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند