گزارشی از سوگواره تعزیه‌خوانی «رایت سرخ» در استان خوزستان

01:270

سوگواره منطقه‌ای تعزیه خوانی «رایت سرخ» برای دومین سال است که به میزبانی دفتر مردمی تعزیه‌خوانی حوزه هنری خوزستان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محسن نصرحق اظهار داشت: سوگواره منطقه‌ای تعزیه خوانی رایت سرخ برای دومین سال است که به میزبانی دفتر مردمی تعزیه خوانی حوزه هنری خوزستان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه ۲۱ اثر به این دبیرخانه از سراسر کشور ارسال شد، گفت: بعد از بازبینی کار ۹ اثر در جهت شرکت در این سوگواره تایید و منتخب شدند.

دبیر سوگواره منطقه‌ای تعزیه خوانی «رایت سرخ» به استقبال آحاد مردم اشاره کرد،گفت: سطح برگزاری و اجرای این سوگواره امسال نسبت به سال گذشته خیلی باکیفیت است.

وی با بیان اینکه در این سوگواره چندین هدف را دنبال می‌کنیم، گفت: مقام شامخ شهدای تعزیه‌خوانی که در دوران هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌ها مجلس تعزیه را بر پا می‌کردند؛ مقام شامخ این شهیدان ارج نهاده بشود، افتتاحیه این سوگواره هرساله باغباررویی شهدا آغاز می‌شود، نصب ثمتال مبارک شهدا در محل اجرا سوگواره، تجلیل از مقام بلند اساتید تعزیه خوانی شهرستان بهبهان و دیگر شهرستان فعال که در عرصه تعزیه خوانی فعال هستند.

وی به تجلیل از پیشکسوتان تعزیه خوان در اختتامیه این سوگواره اشاره کرد گفت: از دیگر اهداف این جشنواره معرفی آثار تعزیه که از انحرافات دور باشد.

نصرحق با بیان اینکه از ۷تا تا ۱۷شهریور در شهرستان بهبهان این آثار به اجرا خواهد در آمد، گفت: مراسم اختتامیه این سوگواره با حضور مسئولان استانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند