همزمان با گشایش نمایشگاه دستاوردها و تولیدات مازندران؛
گروه آیینی «سیو تیکا» در آغاز هفته مازندران به اجرای برنامه پرداخت

01:0040

حوزه هنری مازندران بخش هایی از فرهنگ و آیین استان را در قالب نمایش موزیکال در نمایشگاه دستاوردها و تولیدات مازندران اجرا کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه توانمندی های استان در محل نمایشگاه دائمی مازندران در شهرستان قائمشهر برگزار شد.

در این رویداد که با حضور اقشار مختلف مردم، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و مسئولان استان از جمله استاندار مازندران و مدیران کل دستگاههای اداری و اجرایی صورت گرفت، بخش هایی از دستاوردهای جدید صنعتی، تولیدات داخلی، فعالیت های فرهنگی هنری و موارد مشابه به نمایش گذاشته شد.

گفتنی است در این برنامه گروه نمایشی سیو تیکا به سرپرستی ارسلان مهدوی ساروی در طول مراسم افتتاحیه بخشی از آداب و رسوم کهن مازندران را اجرا کرد.

در این اجرا که با استقبال بازدید کنندگان مواجه شد، فعالیت های شغلی (قدیمی) مرسوم در مازندران مانند کشت و کار، نشای برنج، درو، زندگی گالشی و چوپانی، آیین ازدواج و  برخی آیین های کهن و فراموش شده  با حرکات نمایشی ارائه شد.

شایان ذکر است که نمایش آیینی گروه سیو تیکا با حمایت و برنامه ریزی حوزه هنری مازندران جهت بازنمایی گوشه هایی از ارزشهای فرهنگی آیینی مردم سختکوش مازندران و زیست بوم استان اجرا شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند