گرامیداشت ادیبانه شاعران همدان از حاج قاسم سلیمانی

02:420

هنرمندان همدانی، در برنامه عصر شعر و خاطره «حبیب حرم» شاعرانه های خود را تقدیم مرد میدان، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این برنامه مشاور عالی فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان و از همرزمان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: با سردار سلیمانی درباره کتاب های ادبیات پایداری حمید حسام و رشادت های حاج حسین همدانی و شهید علی خوش لفظ بارها گفت و گو کردیم و وی از نقش استان همدان در تاریخ انقلاب اسلامی یاد می کردند.

سردار مهدی فرجی به مقام عالی حاج قاسم سلیمانی در بین نظامیان عراقی اشاره کرد و گفت: منش و برخورد حاج قاسم در عین فروتنی به شیوه ای بود که تمامی رده های نظامی و غیر نظامی، وی را به عنوان رهبر  و فرمانده خود قبول داشتند و به وی ادای احترام می کردند.

رئیس حوزه هنری استان همدان در این برنامه به فرمایش بی سابقه ۵ سال گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر ما راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم، ملت ایران سیلی خواهد خورد اشاره کرد و گفت: با شهادت حاج قاسم این سیلی سخت را حس کردیم، اما از آنجایی که تنبیه خداوند تبارک و تعالی هم جنبه رحمت دارد این سیلی تبدیل به بیداری ملی ما شد و جلوه آن را در تشییع بی نظیر و با شکوه ملت دیدیم.

محمدمهدی سموات با اشاره به حدیث حضرت علی(ع) که «هر کس در میدان نبرد بخوابد با لگد دشمن بیدار خواهد شد»، افزود: ما یک بار تا سحر ۱۳دی ماه  ۹۸ ظاهراً و باطناً خواب بودیم و با سیلی دشمن از خواب پریدیم ولی امروز در صحنه جنگ روایت ها، دیگر نباید بخوابیم، باید بیدار باشیم و ایفای نقش کنیم.

وی در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب می فرمایند اگر تحریف از بین برود تحریم ها هم از بین می روند؛ بنابراین جبهه حاضر بسیار مهمتر و حیاتی تر از آن جبهه ای است که مسئولین اجرایی در آن فعالیت می کنند.

رئیس حوزه هنری استان همدان خطاب به شاعران انقلابی حاضر در عصر شعر و خاطره «حبیب حرم» گفت: به شما عزیزان هم تبریک می گویم که در جنگ روایت حوادث ۱۳دی ۹۸ به بعد، بیدار و حاضر بوده اید  و با شعرهای ارزشی خود اجازه نمی دهید تا  دشمن روایت خودش را به افکار عمومی بقبولاند.

در این برنامه که با مشارکت بسیج هنرمندان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و حوزه هنری استان همدان برگزار شد، فاطمه حجه فروش، شهلا تهذیبی، محمدسینا برنده، سارا کرمی، آذین عینعلی، مهدی طراوتی، مریم برزگر، رضا شاهی و رضا رضایی سروده های خود را در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی خواندند.

همچنین رونمایی از کتاب شعر «رسم سرخ» به قلم «رضا شاهی»  و روایت خاطره از سوی سردار مهدی فرجی از همرزمان سردار حاج قاسم سلیمانی از دیگر برنامه های برنامه عصر شعر و خاطره «حبیب حرم» بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند