تئاتر بچه‌های مسجد قزوین به روایت مسئول واحد نمایشی حوزه هنری این استان؛
گام دوم اجراهای نمایشی محله‌ای و استانی از نیمه اسفند ماه برداشته شد

02:490

گام دوم اجراهای نمایشی تئاتر بچه‌های مسجد استان قزوین از نیمه اسفند ماه با ۶اثر برداشته شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید قاسم قوامی مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان قزوین وضعیت کلی تئاتر بچه‌های مسجد استان قزوین را چنین ارزیابی کرد: آغاز به کار فعالیت‌های دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد استان قزوین به تیر ماه امسال مربوط می‌شود. ما با رویکرد استعدادیابی، ثبت گروه و تولید نمایش‌های مسجدی کار خودمان را آغاز کردیم و در این رویداد دنبال این بودیم که استعدادهای درخشان نمایشگران مسجدی را شناسایی و کشف کنیم. سپس در قالب برگزاری کارگاه‌های منتج به تولید این استعدادها را پرورش دهیم. در نهایت گروه‌های برتر را به سایر همایش‌های استانی و کشوری معرفی کنیم.

او افزود: ما در تیر ماه فراخوان استعدادیابی را تدوین و تنظیم کردیم و سپس آن را به کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد استان، بسیج هنرمندان، معاون فرهنگی سپاه صاحب‌الامر، انجمن نمایش استان قزوین، جبهه فرهنگی، معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر رسیدگی به امور مساجد استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سرپرست‌های گروه‌های که پیش‌تر با ما همکاری داشتند، ارسال کردیم. در نهایت ۱۷گروه در سامانه‌ای که تعریف شده بود، ثبت نام کردند و کار مصاحبه با اعضای آن گروه‌ها آغاز شد. ما از میان این اعضا به فهرست ۲۵نفره‌ای از افراد مستعد رسیدیم و کارگاه‌های آشنایی با مبانی هنرهای نمایشی با حضور کیوان حبیبی و آذر متفکران کارشناسان هنرهای نمایشی ، پرورش بدن و بیان با حضور خودم، ایده‌یابی با حضور خودم و تئاتر خلاق با حضور امیر رجب‌پور از نمایشگران شناخته شده استان و کشور را  برای آنها برگزار کردیم.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان قزوین بیان کرد: ما قصد داریم سال آینده بعد از برگزاری همایش استانی بچه‌های مسجد کارگاه‌های کذکور را برای تمامی اعضای شرکت‌کننده در همایش ادامه دهیم و بحث پرورش‌های استعدادها را به صورت مستمر پیگیری کنیم.

قوامی گفت: ما کار بازبینی از نمایش‌های منتخب را که با کار کارشناسی توأم بود، انجام دادیم. در فاز اول از میان ۶نمایشی که بچه‌های مسجد آماده کرده بودند، ۳اثر نمایشی با عناوین روزی که بهشتی شدم، کفش و روبه  تأیید شدند. سپس چندین جلسه کارشناسی با هدف هدایت برگزار شد و در نهایت نمایش‌ها در گام نخست از روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه تا دوازدهم همان ماه در ۳۰نوبت در ۳۰مسجد اجرا شدند و در حدود ۴۰۰۰نفر از نمازگزاران استان قزوین آنها را دیدند.

او ادامه داد: ما هم‌اکنون برای برداشتن گام دوم اجراهای محله‌ای و استانی با ۶اثر نمایشی با نام‌های غربت غریب به کارگردانی حسام عبداللهی، این قصه برای نخوابیدن است به کارگردانی مائده کاتبی، آن سوی رؤیا به کارگردانی باقر حاجی آغاسی، فانوس به کارگردانی عباس درویش‌وند، گمشدگان آسمانی به کارگردانی سعید چگینی و خوان و خون به کارگردانی علی رئیسی در قزوین، الوند، اقبالیه، تعدادی از شهرهای اقماری استان و به ویژه روستاها برنامه‌ریزی می‌کنیم. این آثار نمایشی در ۶۰مسجد استان قزوین از تاریخ ۱۵تا ۲۵اسفند ماه در معرض دید نمازگزاران قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند