کوروش زارعی درگذشت سیامک افسایی را تسلیت گفت

01:470

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پیامی درگذشت «سیامک افسایی» را تسلیت گفت.

کوروش زارعی طی پیامی درگذشت «سیامک افسایی» بازیگر و کارگردان تئاتر اهل تبریز که بر اثر بیماری کرونا درگذشت را تسلیت گفت.

متن پیام مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به شرح زیر است:

«انالله و انا الیه راجعون

شنیدن خبر درگذشت هنرمند نامی تئاتر آذربایجان شرقی زنده‌یاد سیامک افسایی، بسی جانکاه است و دردناک. چرا که، شور زندگی و امید به خلق و آفرینش همیشه در وجودش موج می‌زد و هیچوقت، تصور نمی‌کردی که سیامک قصد سفر ابدی داشته باشد. اما دریغ و افسوس، که ویروس منحوس کرونا، بار دیگر گلی از گستان تئاتر برچید و جامعه هنری کشور را در سوگ نشاند. بدینوسیله، این ضایعه اسفناک را خدمت خانواده ایشان و هنرمندان تئاتر تبریز تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال، برای تازه درگذشته علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور»

سیامک افسایی کارگردان و بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد سال ۵۰ بود و از سال ۶۴ فعالیت در عرصه تئاتر را آغاز کرد و بیش از ۲۰ اثر نمایشی را کارگردانی کرده و نویسندگی ۶ نمایشنامه و بازی در ۶۰ نمایش را در کارنامه خود دارد. از مهم‌ترین آثار سیامک افسایی می‌توان به بازیگری در سریال «آنام» اشاره کرد. نمایش «کا»، «دوبارگی»، «می‌خواستم اسب باشم»، «باغبان مرگ»، «شام خداحافظی»، « آسمان روزهای برفی» و «نمایش چشمهایت را ببند» از جمله نمایش‌هایی است که سیامک افسایی روی صحنه برده است.

او در ایام شیوع کرونا همچنین نمایش «خرس‌های پاندا به روایت ساکسفونیست که دوستی در فرانکفورت دارد» را به روی صحنه برد. سیامک افسایی پس از ابتلا به بیماری کرونا صبح روز ۱۳ اردیبهشت‌ماه در بیمارستان ۲۹ بهمن درگذشت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند