در آیین اختتامیه پویش سلیمانی در خرم آباد عنوان شد؛
کورش زارعی: با تولید آثار هنری فاخر یاد عزیز ملت را جاودانه می‌کنیم

06:000

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی شب گذشته ۲۰ بهمن ماه در آیین اختتامیه پویش سلیمانی کارگاه نمایشنامه نویسی از ایده تا اجرا در خرم آباد گفت: با تولید آثار هنری و انجام رویدادهای فرهنگ نام و یاد عزیز ملت را جاودانه می کنیم.

کوروش زارعی با بیان اینکه هنرمندان باید علاوه بر اینکه به شخصیت بسیار عمیق سردار سلیمانی بپردازند افزود: دو سال از شهادت عزیزملت می گذرد اما یک عده که ادعای خودی بودن دارند برای خودنمایی،حرفهایی می زنند که در شان قهرمان یک ملت نیست.

وی تصریح کرد: بعضی هابی بی تربیتانه و با جسارت حتی در مجامع دانشگاهی مطالبی را مطرح و حرفهای عزیز ملت را نقد می کنند، به این عده باید گفت در حد و اندازه ای نیستید که اینگونه اراجیفی را مطرح کنید و من تعجب می کنم که چگونه اجازه چنین گستاخی در دانشگاه داده می شود.

زارعی اظهار کرد: وظیفه همه ما ، همه هنرمندان است که با خلق آثار هنری با انجام فعالیت هایی با موضوع زندگی و ابعاد شخصیتی و نظامی عزیز ملت یاد و خاطره و رشادت های ایشان را زنده نگه داریم و با هنر خودمان با منطق و زبان استدلال تودهنی بزرگی بر دهان کسانی باشیم که قصد تخریب و یا جسارت به این شخصیت عظیم تاثیرگذار دارند.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی، با بیان اهمیت و ضرورت شناساندن ابعاد شخصیتی و معرفی زوایای پنهان و آشکار این شخصیت مهم و تاثیرگذار به نسل های جوان و معرفی بیشتر تلاش ها، مجاهدت‌ها، مبارزات، سلحشوری و رشادتهای ایشان، بیان کرد: بسیار مسرودم که جوانهای مستعدی از شهرهای مختلف لرستان با موضوع سردار نمایش تولید می کنند و مخلصانه در این راه قدم برداشته اند.

زارعی با بیان اینکه بی شک این جوانهای مستعد نیازمند حمایت بیشتر بوده بیان داشت: برگزاری دوره های آموزشی و کارگاهی می تواند در مسیر هنری این عزیزان بسیار تاثیر گذار و موثر واقع شود.

وی در ادامه به بخشی از فعالیت ها و اقدامات در حوزه هنری مرکز، حمایت از جریان تئاتر مردمی بچه های مسجد با ارایه طرح ۹ ساله (سه طرح در مدت زمان هر کدام سه سال) اشاره کرد و افزود: در بخش های آموزش و تربیت هنرمندان جوان مستعد و تربیت نیروی انسانی کارآمد و تولید آثار نمایشی فاخر برنامه ریزیهای خوبی صورت گرفته و در دست اقدام است.

زارعی خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد ۹۰ نمایشنامه توسط نویسندگان با موضوعات مختلف اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، خانوادگی، مسایل جوانان و نوجوانان تولید شده .که از این تعداد ۳۰ اثر تاکنون چاپ و تعداد ۶۰ اثر دیگر نیز تاپایان سال به چاپ رسیده و در اختیار گروههای تئاتر بچه های مسجد قرار می گیرند.

وی ابراز امیدواری کرد: با انجام فعالیت ها و برنامه ها و برنامه ریزیها منسجم بتوانیم جوانان و نوجوانان هنرمند و متعهدی را را در مسیر نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف و آرمانهای نظام و انقلاب تربیت کنیم و جبهه فرهنگی انقلاب را بیش از گذشته و مطابق با نیاز روز جامعه تقویت و حمایت کنیم.
زارعی همچنین از ریاست حوزه هنری لرستان برای برنامه ریزی و انجام برنامه کارگاهی پویش سلیمانی “کارگاه نمایشنامه نویسی از ایده تا اجرا در چهار شهرستان استان تقدیر کرد.
رییس حوزه هنری لرستان نیز در این آیین با اشاره به تلاش های جوانان در پویش سلیمانی (کارگاه نمایشنامه نویسی از ایده تا اجرا) گفت: از جوانانی که با تولید و خلق آثار نمایشی نام عزیز ملت را گرامی داشتند صمیمانه تقدیر می کنم، بی شک از جمله کارها و اقداماتی است که به صورت دلی انجام شد .
سامان سپهوند با اشاره به ذوق هنری ، علاقه ، اخلاص و انگیزه جوانان این استان اظهار داشت: برگزاری این پویش در چهار شهرستان استان دستاوردی داشت که نشان دهنده استعدادها و خلاقیت های بیشماری در عرصه فعالیت های هنری در خارج از مرکز استان بوده و نیاز است این جوانان مستعد و با انگیزه و علاقمند مورد حمایت جدی قرار گیرند.
وی هچنین از تلاش ها ی مسولان گروههای نمایشی و هنرمندان شرکت کننده در این پویش تقدیر کرد و افزود: یکی از مهمترین اقدامات و برنامه های حوزه هنری این است که فعالیت های هنری را در سایر شهرستانهای استان پیگیری کرده و تنها به مرکز استان اکتفا نشود.
وی اضافه کرد: در چند ماه گذشته تاکنون به طور میانگین بین یک تا چهار برنامه هنری در ۶ شهرستان استان اجرا شده است.
سپهوند خاطر نشان کرد: حوزه هنری تصمیم دارد و برنامه ریزیهای نیز در این زمینه صورت گرفته تا فعالیت های خود را در شهرستانهای مختلف استان پیگیری و اجرا نماید و امید است در این راه با مشارکت مسئولان فرهنگی استان شاهد اقدامات خوبی در این عرصه باشیم.
رییس کمسیون فرهنگی و عضو شورای شهر خرم آباد نیز در این آیین، از برگزار کنندگان این برنامه تقدیر کرد.
حمید رضا صفریان با اشاره به اهمیت برنامه هایی با موضوع شهدا به ویژه عزیز ملت افزود: در سال آینده اعتبارات خوبی در عرصه انجام فعالیت های فرهنگی هنری اختصاص خواهد یافت که امید است شاهد تحولات فرهنگی خوبی باشیم.
مدیر کل سازمان تبلغات اسلامی لرستان نیز در این آیین با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین گفت:مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان در جمع فرماندهان کادر نیروی هوایی به جهاد تبیین اشاره کردند .
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قدرتی تصریح کرد: منظور از جهاد تبیین این است که همه گویی اتفاق افتد و همه از مذهبی و غیر مذهبی، هنرمند و غیر هنرمند و همه آحاد ملت در عرصه جهاد تببین کار کنند.
وی تصریح کرد: سه موضوع در عرصه جهاد تبیین مورد توجه است منطق حکم رانی جمهوری اسلامی بیان و تببین شود.
وی اضافه کرد: جبهه حق و باطل باید مشخص شود و دستاوردهای انقلاب اسلامی باید گفته شود نظیر محفلی که امروز در آن جمع شدیم تا نام و یاد عزیز ملت را زنده نگه داریم.

وی با تقدیر از هنرمندان شرکت کننده در پویش سلیمانی افزود: جوانان هنرمند شرکت کننده در این پویش با انجام فعالیت هنری تلاش کردند نام و یاد این شخصیت بزرگ را ارج نهند.

در پایان از گروههای شرکت کننده در پویش از چهار شهرستان الیگودرز، دورود، بروجرد و خرم آباد تقدیر شد.

سازمان تبلیغات اسلامی لرستان؛ سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، بسیج هنرمندان استان لرستان؛ سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری خرم آباد ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و اداره کل آموزش و پرورش لرستان در برگزاری این کارگاهها مشارکت و همکاری داشته اند.

آیین اختتامیه پویش سلیمانی چهارشنبه شب ۲۰ بهمن ماه با حضور جمعی از مسولان و هنرمندان و پیشکسوتان در تالار ماه حوزه لرستان برگزار شد.
گفتنی است، کارگاههای آموزشی نمایشنامه نویسی و بازیگری از ایده تا اجرا از تاریخ ۲۴ آذرماه لغایت ۶ دیماه با حضور دکتر ” سینا دلشادی” رئیس گروه ارزشیابی آثار مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و مدرس دانشگاه وپویا حسنوند از هنرمندان فعال و تحصیلکرده واحد نمایش و جمعی از هنرمندان در چهار شهرستان الیگودرز؛ دورود؛ بروجرد و خرم آباد برگزار شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند