کلنگ احداث نخستین پردیس سینمایی مازندران به زمین خورد

04:190

با حضور جمعی از مسئولان استانی و کشوری مراسم کلنگ‌زنی پروژه پردیس سینمایی ایران در شهر ساری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت‌ماه، احداث پردیس سینمایی ایران در شهرستان ساری رسماً آغاز شد.

در این مراسم که با حضور معاون اداری و مالی حوزه هنری، استاندار مازندران، رئیس حوزه هنری استان، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، شهردار ساری و همچنین مدیرکل دفتر حقوقی حوزه هنری، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی تبلیغی بهمن سبز و اصحاب رسانه صورت گرفت، احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران ضمن اشاره به ارزش و اهمیت سینمای چند منظوره گفت: با توجه به میزان علاقه و استقبال مردم شهر ساری به امور فرهنگی و هنری، پردیس سینمایی ظرفیت تازه‌ای برای شهر بوده و می‌تواند بخش مهمی از خلأهای فرهنگی موجود را جبران کند.

وی ضمن تشکر از پیگیری‌های مهدی معصومی‌گرجی رئیس حوزه هنری مازندران و سینا دلشادی رئیس پیشین این مرکز، از شهرداری ساری خواست تا پای کار بایستد و از هفته آینده عملیات تخریب را آغاز کند.

عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری و مالی حوزه هنری با ابراز خرسندی از همراهی استانداری مازندران و شهرداری ساری در احداث نخستین پردیس سینمایی استان، حوزه هنری را متولی امر سینماداری و سینماسازی برشمرد و گفت: این نهاد انقلابی در کنار سینماهای موجود همواره در توسعه سینما نیز پیشگام بوده است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه سینما ایران شهرستان ساری از سینماهای قدیمی و خاطره‌انگیز مرکز استان است، افزود: امروز و پیش از این مراسم طی دو نشست مهم با حضور استاندار مازندران و شهردار ساری، در موارد حائز ارزشی به تفاهم رسیدیم و به‌زودی با ساخت پردیس ایران شاهد مجموعه فرهنگی هنری (سینما، نگارخانه، فروشگاه فرهنگی هنری، استودیو، سالن نمایش و …) خواهیم بود.

قره‌داغی گفت: شهرستان ساری و استان مازندران پتانسیل بالایی در عرصه فرهنگی دارد و این (پردیس ایران) می‌تواند آغاز خوبی برای اقدامات مشترک بعدی و ایجاد فضاهای فرهنگی در شهرهای مختلف استان با همکاری مسئولان و حوزه هنری باشد.

پردیس سینمایی زمینه‌ساز عدالت فرهنگی است

مهدی معصومی‌گرجی در افتتاحیه پروژه احداث پردیس سینمایی ایران ساری از اهمیت این مجتمع فرهنگی گفت.

وی گفت: پردیس سینمایی زمینه‌ساز عدالت فرهنگی است؛ چراکه با کمک سالن‌های متعدد می‌توان اغلب تولیدات سینمایی کشور را برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشت. برخلاف گذشته (و سینماهای محدود به یکی دو سالن) که در طول سال فقط تعداد معدودی از فیلم‌ها را اکران می‌کردند و از این رو هم‌استانی‌های عزیز ما از تماشای دیگر فیلم‌ها محروم بودند.

معصومی‌گرجی افزود: پردیس، یک مجتمع فرهنگی هنری است. سینما، سالن ویژه فیلم‌های کودک و نوجوان، نمایشگاه آثار تجسمی و عکس، فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی، امکان اجرای آثار نمایشی و گعده‌های فرهنگی هنری و موارد مشابه، چیزهایی است که در یک پردیس سینمایی میسر می‌شود و خدا را شاکریم که با پیگیری‌های حوزه هنری (و البته طراحی و پشتیبانی فنی مؤسسه فرهنگی تبلیغی بهمن سبز و همچنین حمایت و همکاری استانداری مازندران، فرمانداری شهرستان ساری و شهرداری ساری و سایر مراکز ذیربط) این امکان برای مرکز مازندران ایجاد شده است.

رئیس حوزه هنری مازندران ادامه داد: ساری هم به‌عنوان مرکز استان و هم به حیث فاصله کم نسبت به شهرهای اطراف، میزبان حضور بسیاری از مردم فرهنگ‌دوست مازندران است و این بیش از پیش ضرورت وجود یک مرکز فرهنگی هنری همچون پردیس سینمایی را آشکار می‌کند. پردیس سینمایی ایران می‌تواند علاوه بر شهرستان ساری، به همشهریان محترم شهرستان‌های میاندورود، نکا، جویبار و قائمشهر نیز خدمات ارائه کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: فرهنگ امری مهم، حساس، پیچیده و اثرگذار است که برای رشد جامعه و توسعه همه جانبه کشور و استان، باید بیش از این کار فرهنگی کرد. سینماسازی باید در استان به جریان تبدیل شده و ان‌شاءالله در شهرهای دیگر هم شاهد ساخت پردیس سینمایی برای مردم شریف و با فرهنگ مازندران باشیم.

وی در پایان گفت: سینما امکان مؤثری برای اشاعه فرهنگ غنی و ارزشمند دینی است و برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی، امروز بیش از هر زمان دیگری (که دشمنان با تمام تجهیزات در مقابل ما ایستاده‌اند) به این امکانات نیازمندیم.

در بخش پایانی این مراسم که با حضور گسترده‌ای از اصحاب رسانه برگزار شد، کلنگ احداث نخستین پردیس سینمایی مازندران در محل سینما ایران سابق شهر ساری به زمین خورد.

همچنین پس از پایان این برنامه به دعوت از حمیدرضا مرادی شهردار ساری مسئولان حوزه هنری از اماکن فرهنگی بوستان ولایت در نزدیکی محل احداث پردیس سینمایی ایران بازدید کردند.

شایان ذکر است، پردیس سینمایی ایران با حدود ۵۰۰ متر زیربنا در ۷ طبقه (۲ طبقه زیرزمین و ۵ طبقه فوقانی) دارای ۶ سالن نمایش فیلم با سرمایه‌ای بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان در محل سینما ایران سابق ساری با مشارکت حوزه هنری و مؤسسه فرهنگی تبلیغی بهمن سبز وابسته به این مرکز و شهرداری ساری ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند