کریمیان: هنر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای معرفی و ترویج آثار هنری ارزشی است

02:150

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی ضمن معرفی برنامه‌های استان در هفته هنر انقلاب گفت: در هفته هنر انقلاب اسلامی باید نسبت خود را به جریان تولیدات هنری در کشور مشخص و بسترها را برای معرفی، تبلیغ و ترویج آثار فراهم کنیم.
به گزارش ستاد خبری حوزه هنری انقلاب، مجید کریمیان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: قطع به یقین اولویت دادن به موضوع هنر انقلاب اسلامی به ویژه در شرایط اخیر که حضرت آقا فرمودند فضای جامعه فضای جنگ نرم است، از اهمیت زیادی برخوردار است و امسال باید این موضوع مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در آغاز سال جاری مبنی بر گلایه‌مندی ایشان از فضای مجازی و همچنین تأکید بر مدیریت تولید محتوای مثبت و قابل عرضه در کشور افزود: آثار هنری و تولیداتی از قبیل شعر، نماهنگ، چاپ کتاب و سایر بایستی به درستی در فضای حقیقی و مجازی معرفی و ترویج شود.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال بیش از ۲ هزار اثر به جشنواره عمار ارسال شد، گفت : علی‌رغم اینکه در بین این حجم از آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره حداقل ۳۰۰ اثر بسیار خوب وجود داشت، اما متأسفانه هیچ واکنشی نسبت به معرفی این آثار که مطلوب خانواده‌ها، نوجوانان و جوانان است اتفاق نیفتاده است، این در حالی است که اگر اتفاق بدی بیافتد، همه واکنش نشان می‌دهند.

کریمیان با اشاره به اینکه ۴۶ عنوان کتاب توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده است، تأکید کرد: در هفته هنر انقلاب اسلامی باید نسبت خود را به جریان تولیدات هنری در کشور مشخص و بسترها را برای معرفی، تبلیغ و ترویج آثار فراهم کنیم.

وی از آغاز طرح ۴۰ جمعه ۴۰ کتاب در هفته هنر انقلاب در استان خبر داد و افزود: جمعه هر هفته یک کتاب از کتبی که توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده است، معرفی و لینک خرید اثر نیز برای مخاطبان ارسال خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان توجه به جامعه هنری پیرامونی دستگاه‌های فرهنگی کشور را از دیگر موضوعات مربوط به هفته هنر انقلاب اسلامی اعلام کرد و گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی ظرفیت خوبی برای تقدیر از هنرمندان شاخص کشور و استان است.

وی بیان کرد: توجه ویژه به بنیانگذار اندیشه‌ای جریان هنر انقلاب اسلامی شهید مرتضی آوینی، از دیگر برنامه‌های این هفته است که نسبت به معرفی آثار این شهید و آثار مرتبط با جبهه انقلاب اسلامی اقدام خواهد شد.

مجید کریمیان با اشاره به رونمایی چندین اثر هنری در استان اظهار داشت: سه مستند از سه شهید و کتاب مجموعه خاطرات رزمندگان استان در هفته هنر انقلاب رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند