با خاطراتی از ۹ مادر شهید،
کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» در هرمزگان رونمایی شد

02:260

همزمان با آیین سراسری رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «تنها گریه کن»، کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» خاطرات ۹ مادر شهید هرمزگان، در حسینیه ثارالله بندرعباس رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این مراسم با حضور رئیس حوزه هنری هرمزگان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مادران شهدای هرمزگان در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس برگزار شد.

سعید عبدلی‌زاده رئیس حوزه هنری استان هرمزگان در مراسم رونمایی از کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی»، طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: مادران شهدا اسطوره صبر، ایثار و افتخار این ملت و بنا به تعبیر مقام معطم رهبری خاکریز دوم مقاومت مقابل دشمنان و عامل استمرار جهاد هستند.

وی افزود: حوزه هنری استان هرمزگان بر همین اساس در ماه‌های اخیر دو اثر با موضوع مادران، همسران و خواهران شهدا منتشر کرد و امروز نیز کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» را رونمایی می‌کند.

به گفته رئیس حوزه هنری هرمزگان این کتاب در بردارنده ده روایت از نه مادر شهید استان هرمزگان است که توسط خانم معصومه هوشمند به رشته تحریر درآمده و به همت حوزه هنری استان هرمزگان تولید و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

عبدلی‌زاده اضافه کرد: «چارقدی پر از ماهی گلی» روایت‌هایی است از خاطرات مادر شهیدان موسی کاتبی، علی اکرامی، فرزاد مسافری، محمدرضا یزدی یحیی‌آبادی، عبدالرضا مجیدی، رضا و حسین رایکا، اسحاق اسطحی، غلامشاه‌ ذاکری‌قشمی و علیرضا آرمات که موضوع اصلی هر یک از روایت‌های این کتاب، گفتن از حس و حال و لحظه‌هایی است که هر کدام از مادران شهدا در زمان جنگ تحمیلی تا زمان شنیدن خبر شهادت فرزندشان تجربه کرده‌اند.

در ادامه رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان داشت: مهم‌ترین هدف این مراسم تقدیر از جایگاه مادران شهید در حوزه فرهنگ‌سازی به ویژه فرهنگ ایثار و شهادت، گرامیداشت منزلت کتاب به عنوان یک کالای آینده‌ساز و تقدیر از جایگاه ویژه نویسندگان در هدایت جامعه است.

در این مراسم که به صورت زنده از شبکه استانی مرکز خلیج فارس پخش شد، از جمعی از مادران شهدای استان هرمزگان و نیز نویسندگان و هنرمندان حوزه ادبیات مقاومت و پایداری تجلیل شد.

گفتنی است، آیین رونمایی از کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» روز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند