کتاب «نشانی از قهرمان بی نشان» در خراسان جنوبی رونمایی شد

02:0040

آئین رونمایی از کتاب «نشانی از قهرمان بی نشان» در شهرستان خوسف همزمان با سالروز ۴۳ سالگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کتاب «نشانی از قهرمان بی نشان» حاوی خاطرات شهید محمد قهرمان است که به قلم «غلامحسین باغانی» با کمک حوزه هنری خراسان جنوبی به رشته تحریر در آمده است و مراسم رونمایی این کتاب در ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ در شهرستان خوسف با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

غلامحسین باغانی نویسنده کتاب «نشانی از قهرمان بی نشان» در خصوص این کتاب گفت: موضوع این کتاب زندگی سراسر تلاش رزمنده ای شجاع و تیزبین و خودساخته به نام محمد  قهرمان است که در ۳۹/۷/۱۲ به دنیا آمد و در ۱۳۶۴/۱۱/۲۲ به شهادت رسید.

وی در ادامه به علت نامگذاری کتاب به «نشانی از قهرمان بی نشان» اشاره کرد و افزود: چون از وی یک مچ دست تنها باقی ماند و پاسدار جوانی که هیچ نشانی نداشت و به دنبال نام و نشان هم نبود.

باغانی بیان داشت: این کتاب در سال ۹۶ و ۹۷ تصمیم به جمع آوری مطلب و نوشتن آن گرفتیم که از افرادی که آن روزها در زندگی و جبهه به این شهید نزدیک بودند و از نزدیک او را به درستی شناخته اند مصاحبه به عمل آمد.

نویسنده کتاب با اشاره به هدف از نوشتن این کتاب گفت: هدف از نوشتن این کتاب، صفات نیک و اخلاق پسندیده و نکات تربیتی این شهید گرانقدر است که مرا به نوشتن واداشت، این کتاب علاوه بر گروه بزرگسال برای نوجوانان مناسب است. دارای نثری روان و جذاب است.

وی با بیان اینکه در این کتاب بیشتر خاطرات افرادی آمده است که در آن زمان بیش از ۱۵ سال نداشتند، افزود: مهدی مهربان، علی سحری، توکلی و طباطبایی ۱۵ الی ۱۶ ساله بودند و عبدالله جوانمرد و محمد مجیدی فر و غلامحسین باغانی ۲۳ الی ۲۴ ساله بودند که خاطرات آنها در کتاب بیان شده است.

باغانی درباره شهید محمد قهرمان گفت: شهید محمد قهرمان جوانی خودساخته بود که لحظه ای از اندیشهٔ همکاری با خانواده اش غافل نمی شد و چهره ای دوست داشتنی و بی ریا داشت و سختی های زندگی را از نوجوانی لمس کرده و خودش را برای یک زندگی پر فراز و نشیب آماده ساخته بود.

نویسنده کتاب در ادامه بیان کرد: شبی خواب شهادت دیده بود، دیگر مطمئن شده بود خداوند او را انتخاب کرده است اما کی و کجا نمی دانست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند