کتاب «مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران» منتشر شد

02:150

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از چاپ و انتشار کتاب «مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران» از سوی حوزه هنری این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی اظهار کرد: کتاب پژوهشی با عنوان «مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران» تألیف آقایان شایان بهمن سلطانی و امیرحسین چیت‌سازیان از سوی حوزه هنری استان کردستان منتشر و روانه بازار شد.

وی ادامه داد: این کتاب در راستای حمایت از کارهای پژوهشی و تحقیقاتی با موضوعات مرتبط با مسائل فرهنگ و هنر و در یک پروژه سه ساله، تألیف و خوشبختانه همزمان با ایام هفته کتاب منتشر و روانه بازار شده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیان کرد: حمایت از طرح‌های پژوهشی با محوریت مسائل فرهنگی و هنری یکی از اولویت‌های حوزه هنری در استان به شمار می‌رود و به همین دلیل انتظار داریم که شاهد مشارکت و همکاری همه پژوهشگران و محققان در این بخش باشیم.

وی با بیان اینکه کتاب «مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران» در ۱۹۸ صحفه به دنبال معرفی جریان مسموم حاکم بر سینمای هالیوود است، عنوان کرد: در این اثر ۱۳ فیلم مخربی که علیه فرهنگ و تاریخ کشورمان توسط سینمای هالیوود تولید شده اند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

مرادی ضمن اشاره به اهمیت این اثر پژوهشی، یادآور شد: در این اثر همچنین معرفی کاملی از سینمای هالیوود و دیدگاه‌های مختلف حاکم بر این صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: «مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران»، از سوی انتشارات پرهیب و در شمارگان ۲۲۰۰ نسخه با قیمت هر نسخه ۵۵ هزار تومان چاپ شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن گرامیداشت ایام هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: تلاش در راستای ترویج کتابخوانی یکی از نیازهای لازم و ضروری در جامعه است.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ایام هفته کتاب، یادآور شد: چاپ و انتشار کتاب «مواجهه سینمای آمریکا با فرهنگ و تاریخ ایران»، برپایی نمایشگاه کتاب، کمک به راه‌اندازی کتابخانه در مناطق حاشیه و مدارس و همچنین عضوگیری رایگان در کتابخانه تخصصی هنر از جمله مهم‌ترین برنامه‌های ما بوده است.

شایان بهمن سلطانی نویسنده این کتاب، دارای مدرک کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه کاشان و متولد ۱۳۶۴ از روستای رزآب مریوان است.

وی تاکنون مقالات مختلفی در بخش های مرتبط با پژوهش هنر تألیف کرده و این کتاب به عنوان اولین اثر چاپی وی به شمار می‌رود که با همکاری امیرحسین چیت‌سازیان منتشر و روانه بازار شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند