کتاب مجموعه شعر آئینی «باران گفته است» منتشر شد

02:000

مجموعه اشعار آیینی «باران گفته است» از سروده‌های امیر رسولی به همت حوزه هنری زنجان چاپ و روانه بازار نشر شد.

به گزارش  روابط عمومی حوزه هنری، مجموعه اشعار آئینی امیر رسولی با عنوان «باران گفته است» تیر ماه ۱۴۰۱ چاپ و منتشر شد.

کتاب شعر «باران گفته است» مجموعه اشعار امیر رسولی در ده سال اخیر است که دارای ۵۵ شعر با مضامین آئینی است و شاعر در اغلب اشعار به شخصیت‌های صدر اسلام و در ادامه به واقعه عاشورا پرداخته است. این کتاب سومین اثر مکتوب حوزه هنری زنجان در سال ۱۴۰۱ است که با شمارگان ۶۰۰ نسخه در ۱۳۲ صفحه توسط انتشارات فصل پنجم چاپ و منتشر شده است.

عمده قالب‌های ادبی مجموعه اشعار «باران گفته است» غزل می‌باشد و در قالب‌های شعری برخی از اشعار نیز غزل مثنوی و مسمط نیز به چشم می‌خورد. این اثر در ابتدا با غزلی در مضمون راز و نیاز با پرودگار دو عالم است که مخلوق خداوند با ابیات ادبی در پی طلب استغفار و امیدوار به بخشش‌های بی‌کران خداوند است.

شایان ذکر است دو اثر مکتوب حوزه هنری زنجان با عناوین «سطرهای سجده‌دار»، حاوی اشعار فارسی و «سحر آیه‌لری» اشعار ترکی شاعران جوان زنجانی است که در سال ۱۴۰۰ به سفارش حوزه هنری زنجان توسط شاعر آئینی استان امیر رسولی گردآوری، چاپ و منتشر گردید و در مراسم گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۱ در دفتر نماینده محترم ولی‌فقیه و امام جمعه زنجان با حضور مسئولین و فعالان فرهنگی استان رونمایی شد. لازم به ذکر است از کتاب مجموعه اشعار آیینی «باران گفته است» نیز در روزهای آتی رونمایی به عمل خواهد آمد.

خواستم هر وقت اندوهی بکاهم از دلش

روی دوشِ او شدم هر بار باری بیشتر

دارم از اون انتظار اتفّاق تازه را

از خودم امّا ندارم انتظاری بیشتر

غیر از آن که با غمی دیگر دلم را پر کند

برنیامد از غروب جمعه، کاری بیشتر

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند