کتاب «قربانت ایرج» در هفته هنر انقلاب در زنجان نقد می‌شود

01:060

کارگاه نقد کتاب « قربانت ایرج» به نویسندگی فرزاد بیات موحد ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در محل دبیرخانه کنگره ۳۵۳۵ شهید استان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارگاه نقد کتاب «قربانت ایرج» بر اساس زندگینامه شهید ایرج بیات‌موحد روز پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

کتاب «قربانت ایرج» به قلم فرزاد بیات‌موحد از آثار مکتوب اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است  که در  سال ۱۳۹۹ در ۱۳۶ صفحه توسط نشر صریر منتشر و روانه بازار نشر شده است.

ایرج از آن دسته آدم‌هاست که مزاری بر روی زمین ندارند و سینه‌های مردم عارف و عامی را مزار خویش ساخته‌اند. از آنهایی است که نامشان با زر بر رواق زبرجد نوشته شده و مصداق «جز نکویی اهل کرم نخواهند ماند» است؛ زیرا که دوست و آشنا از ایشان به نیکی یاد می‌کنند.  او ، متولد سال ۱۳۳۱ است. دیپلم خود را در دبیرستان توفیق و دوره لیسانس خود را در دانشگاه شریف در رشته برق گذرانده. سپس برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس به هلند می‌رود و پس از بازگشت به ایران در زمان انقلاب مشغول به کار در مرکز تحقیقات  مخابرات می‌شود. پس از انقلاب  به مرکز تحقیقات دکتر زندی منتقل و مشغول فعالیت می‌گردند. با شروع جنگ به جنگ فراخوانده  و به تیپ یک لشگر ۱۶ قزوین اعزام می‌شود. در میدان جنگ به مبارزه می‌پردازد تا سرانجام در تاریخ ۱۵ دی ۵۹ در عملیات نصر در منطقه هویزه به شهادت می‌رسد و مفقود الاثر می‌شود.

لازم به یادآوری است، کارگاه نقد این کتاب در ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ با مجریگری مریم بیات‌تبار در ساختمان جهاد کشاورزی محل دبیرخانه کنکره ملی ۳۵۳۵ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند