کتاب شعر کودک «ریوی بی‌ناز و راوچی فیلباز» منتشر شد

02:490

به همت حوزه هنری استان کردستان کتاب شعر کودک «ریوی بی‌ناز و راوچی فیلباز» به نویسندگی هادی یوسفی و تصویرگری ژاله یوسفی‌نژاد، چاپ و روانه بازار شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: در راستای سیاست‌های محوری حوزه هنری در توجه به زبان و ادبیات بومی و توجه به آموزش کودکان و نوجوانان، کتاب شعر کُردی «ریوی بی‌ناز و راوچی فیلباز» سروده «هادی یوسفی» و تصویرگری «ژاله یوسفی‌نژاد» در ۲۶ صفحه به همت حوزه هنری کردستان در انتشارات پرهیب، در تیراژ ۱۲۰۰ نسخه با قیمت ۳۰ هزار تومان چاپ و روانه بازار نشر شده است.

وی در خصوص این کتاب شعر گفت: زیبایی و قابل فهم بودن اشعار برای گروه سنی کودک و نوجوان، معرفی چندین داستان قدیمی در دل اشعار سروده شده، تلاش در جهت آموزش زبان مادری به کودکان و نوجوانان با ارائه بخش فرهنگ لغات در پایان کتاب، توصیه‌های ویژه اخلاقی و آموزشی به کودکان در قالب شعر، تصویرگری و طراحی جلد زیبا و متناسب با اشعار و صفحه‌آرایی وچاپ با کیفیت بسیار خوب، از ویژگی‌های این کتاب است.

مرادی در خصوص نویسنده کتاب بیان کرد: هادی یوسفی متولد ۱۳۵۵ دارای دکترای زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید باهنر کرمان و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور کردستان است.

وی افزود: شاهنامه، ادب حماسی کُردی، ادبیات تطبیقی به ویژه ادبیات کردی و فارسی و ادبیات کودکان، از بخش‌هایی است که بسیار مورد توجه این نویسنده و پژوهشگر قرار گرفته که به چاپ کتاب «کردستان و ادب حماسی» در قالب دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان در حوزه هنری و کتاب «تیکوشانی بی وچان به ره وئامانجی ژیان» در کنار ده‌ها مقاله علمی و پژوهشی می‌توان اشاره کرد.

مرادی در خصوص تصویرگر این کتاب نیز گفت: ژاله یوسفی‌نژاد متولد ۱۳۶۶ سنندج، فارغ‌التحصیل کارشناسی گرافیک محیطی است. وی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده و تاکنون آثار این هنرمند علاوه بر راهیابی به نمایشگاه‌هایی در ده‌ها جشنواره داخلی و خارجی معتبر، مقام‌های ارزشمندی را نیز کسب کرده است.

وی ادامه داد: چاپ بیش از سی اثر تصویرسازی در هفته‌نامه سیروان، دو نمایشگاه انفرادی در دانشگاه و شرکت در نمایشگاه‌های جمعی دانشگاه، شرکت در نمایشگاه‌های گروهی کاریکاتور حوزه، تقدیر شده در جشنواره استانی فرهنگ شهروندی سنندج، چاپ چند اثر تصویرسازی در کتاب گرافیک بابان ۲، تصویرسازی برای چند کتاب کودک، مقام سوم ورکشاپ وسوسه خانه هنرمندان، و …، راهیابی به نمایشگاه جشنواره انسان جنگل زندگی، راهیابی به نمایشگاه نفوذ، راهیابی به نمایشگاه جشنواره بانوان برزیل، راهیابی به بخش منتخبین جشنواره با موضوع زن مصر و بخش فینال جشنواره کایت ایتالیا، کسب جایزه ویژه George Gavrilean و دیپلم افتخار بیست وهفتمین جشنواره بین المللی طنز کارتون رومانی در سال ۲۰۱۷، بخشی دیگر از موفقیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند ضمن مراجعه به کتابفروشی‌های معتبر، با حضور در محل حوزه هنری استان کردستان به آدرس سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی و یا با شماره تماس ۳۳۲۴۳۶۲۴-۰۸۷ نسبت به خرید این کتاب اقدام کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند