رئیس حوزه هنری خوزستان:
کتاب «حوض خون» بیانگر حضور ارزشمند زن مسلمان ایرانی در میدان است

02:000

شهباز گهروئی با بیان اینکه باید با برجسته کردن مجاهدت بانوان در دوران دفاع مقدس، آنها را به عنوان یک الگو در جامعه مطرح کنیم گفت: «حوض خون»، حضور زن مسلمان ایرانی در میدان و مظلومیت این بانوان را نشان می‌دهد که باید به الگویی ارزشمند تبدیل شوند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمد شهباز گهروئی روز یکشنبه ۷ آذرماه در نشست خبری مراسم تکریم مجاهدان رختشوی‌خانه و رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «حوض خون» که در حوزه هنری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: از رسانه‌ها درخواست داریم که به این گونه اتفاقات و رویدادها بیشتر توجه داشته باشند.

رئیس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه ۹۰ درصد تیترهای برجسته رسانه‌ها در موضوعات سیاسی است، در حالی که زندگی روزمره مردم غیر از این موضوعات را می‌طلبد، افزود: در کار رسانه‌ای باید در برخی جاها این تناسب را برقرار کنیم و موضوعات دیگر نیز مورد توجه قرار دهیم.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در کمتر از یک ماه بر دو کتاب دفاع مقدس «تنها گریه کن» و «حوض خون» تقریظ نوشتند و موضوعات آنها نیز در حوزه مجاهدت بانوان است.

شهباز گهروئی تصریح کرد: این موضوع قطعاً اتفاقی نیست و به عقیده بنده مقام معظم رهبری با این کار می‌خواهند این خط را به ما نشان دهند که در وضعیت فعلی جامعه که با جنگ نرم مواجه هستیم، باید صبوری کنیم و تاب‌آوری جامعه را افزایش دهیم و رویکردمان بیشتر به سمت بانوان معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه باید با برجسته کردن مجاهدت این بانوان، آنها را به عنوان یک الگو در جامعه مطرح کنیم، ادامه داد: هدف ما نباید صرفاً یک رونمایی از کتاب باشد، بلکه باید با معرفی این مجاهدت‌ها و تبلیغ و ترویج چنین محتواها، شخیصیت‌ها و نویسندگانی، جامعه را به سمت امید و پیشرفت سوق دهیم.

رئیس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه «حوض خون»، حضور زن مسلمان ایرانی دوشاوش رزمندگان در میدان و مظلومیت این بانوان را نشان می‌دهد که باید به الگویی ارزشمند تبدیل شوند، یادآور شد: مقام معظم رهبری هم بر توجه به این موضوعات تأکید دارند از این رو مسئولان حوزه فرهنگی، هنری و رسانه‌ها باید پرداختن به این شخصیت‌ها و موضوعات را جزء کارهای روزمره خود قرار دهند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند