کتاب جونقان کردستان در شهر جونقان رونمایی شد

02:240

کتاب «جونقان – کردستان یک نفر» شامل خاطرات محمد محمدی ثانی در جونقان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، عصر خاطره  و رونمایی از کتاب «جونقان-کردستان یک نفر»  خاطرات محمد محمدی ثانی از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در جونقان برگزار شد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در آیین رونمایی این کتاب گفت:  ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس  به منظور ارائه به نسل جوان  یکی از اهداف اصلی حوزه هنری استان است.

احسان قائدی افزود: برنامه های حوزه هنری از مرکز استان به شهرستان های مختلف سوق داده شده و به همین منظور رونمایی و عصر خاطره دفاع مقدس با محوریت عملیات مرصاد امروز در شهر جونقان استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: کتاب «جونقان-کردستان یک نفر» در بردارنده خاطرات  رزمنده جونقانی هشت سال دفاع مقدس « محمد محمدی ثانی» است که از زمان شروع درگیری های داخلی در کردستان و پس از جنگ تحمیلی، همواره حضوری فعال و مستمر در عرصه دفاع از کشور داشته اند.

وی یاد آور شد کتاب «جونقان-کردستان یک نفر»  با زبان ساده روایتگر مستندی از وقایع و رویداد های ارزشمند و چشمگیری از دوران دفاع مقدس، به ویژه نبرد با ضد انقلاب در منطقه کردستان است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه هنری تا کنون بیش از ۱۰ اثر از خاطرات رزمندگان استان را مکتوب کرده است و تلاش بسیار دارد تا خاطرات گران بهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس استان که در کنج ذهن و ضمیر رزمندگان عزیز هم استانی را به صورت خاطرات شفاهی به چاپ برساند چرا که خاطرات این عزیزان مملو از نکات بسیار آموزنده برای نسل امروز و آیندگان است.

احسان قائدی رئیس حوزه هنری در این آیین رونمایی افزود:  از همه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دعوت می شود خاطرات خود از هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی جهت چاپ  و ثبت و ضبط در تاریخ این مرز بوم  به حوزه هنری استان ارائه دهند چرا که نسل های آینده ایران اسلامی باید از دلاوری، ایثار و استقامت این عزیزان  در این برهه تاریخی آشنا شوند.

قائدی اظهار داشت: این کتاب  به همت واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان در ۱۰۰۰ نسخه  توسط اتشارات سامان دانش به چاپ رسیده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در آیین عصر خاطره و رونمایی از کتاب «جونقان-کردستان یک نفر» سردار حاج امامقلی شاهوردی، سید جعفر موسوی، حاج ایوب زمانی و محمد محمدی ثانی خاطراتی از عملیات مرصاد کردستان و کتاب حونقان کردستان یک نفر ارائه کردند.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند به فروشگاه «کتاب شهر» و «کتاب آسمان» در شهرکرد مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند