کتاب «بئی»، زندگینامه شهید سیدحسین صادقی

02:000

کتاب «بئی» بر اساس زندگینامه شهید سیدحسین صادقی و به قلم فاطمه شکوری نگارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، جلسه نقد و بررسی کتاب «بئی» به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری زنجان و همکاری کنگره ملی 3535 شهید استان با حضور نویسنده کتاب، منتقدان ادبی، نویسندگان و علاقه‌مندان به حوزه داستان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

این کتاب بر اساس زندگینامه شهید سیدحسین صادقی و به قلم فاطمه شکوری نگارش و توسط نشر غواص چاپ و منتشر شده است.

در این جلسه فرزاد بیات‌موحد منتقد و از نویسندگان پیشکسوت استان با اشاره به اینکه کتاب «بئی»، شروع خوبی داشته است، گفت: وقتی ما کتابی را می‌خوانیم درک نکنیم که بر راوی کتاب چه گذشته، پس این وظیفه نویسنده است که آنچه که بر او روایت شده با مهارت‌های نویسندگی برای مخاطب قابل فهم کند. شروع خوب این داستان باعث جذب مخاطب می‌شود، اما اصل ماجرا در میانه و انتهای کتاب رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: از محاسن دیگر این کتاب می‌توان به روایت خوب و احساسی نویسنده اشاره کرد که سبب شده تا مخاطب به درک درستی از وقایع برسد،

بیات‌موحد افزود: این حُسن کتاب نشان‌دهنده این است که نویسنده از تکنیک‌های داستان‌نویسی آگاهی دارد و می‌داند کتاب را از کجا و به چه شکل شروع کند.

در ادامه این جلسه، فاطمه شکوری نگارنده کتاب «بئی» برخی ایرادات نگارشی به کتاب را وارد دانست و در این رابطه یادآور شد: آشنایی بنده با شهید سیدحسین صادقی در سال 96 اتفاق افتاد و گفت: سال 97 نگارش خاطرات این شهید را شروع کردم و در این دو سال حضور شهید صادقی را در زندگی‌ام احساس می‌کردم.

در ادامه این نشست اصغر جاهدی از نویسندگان و علاقه‌مندان به عرصه داستان با ابراز تأسف در خصوص اینکه تبلیغات کتاب‌های عرصه دفاع مقدس در استان ضعیف است، گفت: استان زنجان با وجود نویسندگان حرفه‌ای و فعال در زمینه خاطره‌نگاری‌ و داستان‌نویسی از زندگی شهدا و عرصه دفاع مقدس آن طور که باید و شاید در خصوص این کتاب‌ها تبلیغات صورت نمی‌گیرد.

فاطمه شکوری نگارش کتاب‌های «طرلان»، «عاشقانه‌ای دور»، «روزهای خاردار»، «خط هشتم» و «امانت خاک» را نیز در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند