کتاب «انقلاب اسلامی در اراک به روایت مردم» شایسته تقدیر شد

01:0090

رئیس حوزه هنری استان مرکزی از کسب عنوان شایسته تقدیر کتاب «انقلاب اسلامی در اراک به روایت مردم» در نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رضا میرزایی اظهار داشت: کتاب «انقلاب اسلامی در اراک به روایت مردم» با مصاحبه و تدوین مریم حاجی‌زاده و ساره مشهدی‌میقانی، در نخستین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی شد.

وی افزود: اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با هدف ارتقای فرهنگ و حافظه تاریخی جامعه اسلامی ایران و حفظ استقلال و هویت فرهنگی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها)، به همراه مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی به همت پژوهشکده تاریخ معاصر و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد و از برگزیدگان در روز شنبه ۲۳ اسفندماه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است کتاب «انقلاب اسلامی در اراک به روایت مردم»، در برگیرنده خاطرات شفاهی فعالان انقلابی شهر اراک است که کار مصاحبه با این فعالان انقلابی توسط مریم حاجی‌زاده و ساره مشهدی‌میقانی صورت گرفته است.

این کتاب دو جلدی در سال ۹۷ به همت حوزه هنری استان مرکزی به چاپ رسیده و هم اکنون مجلدات دیگر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در اراک نیز آماده چاپ است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند