کتابت آیات قرآن کریم به قلم خوشنویسان چهارمحال و بختیاری

01:440

کتابت آیات قرآن کریم از سوی واحد هنرهای تجسمی و انجمن خوشنویسان ایران چهارمحال و بختیاری همزمان با ماه مبارک رمضان با عنوان «قاب عاشقی» در کافه گالری هنر شهرکرد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: قاب عاشقی رویدادی درخشانی است که در ماه میهمانی خدا از سوی خوشنویسان فرهیخته استان هرساله رخ می دهد. حاصل تلاش هنرمندان خوشنویس استان برپایی نمایشگاهی با عنوان قاب عاشقی خواهد شد.
وی گفت: آشنایی مردم فرهنگ دوست و عزیز استان با چگونگی و نحوه كتابت قرآن مجید وانس و الفت هرچه بیشتر هنرمندان با كلام نورانی الهی از اهداف این گردهمایی معنوی است.
قائدی افزود: کتابت آیات الهی از آیین های دینی و فرهنگی و هنری ایرانی اسلامی است و بدون شک خلق اثر هنری از آیات الهی به دریافت نور و معرفت بیشتر برای همه ارادتمندان و دوست داران و اساتید و خطاطان و هنرمندان می انجامد.
سرپرست انجمن خوشنویسان چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بیش از ۳۰ نفر از اساتید، مدرسان و هنر جویان برتر خوشنویسی استان در این محفل زیبا و معنوی هنری مشغول کلام و آیات الهی در ماه مبارک رمضان هستند.
محمد ابراهیمان افزود: اکنون انجمن خوشنویسان استان بیش از۵۰۰۰ هنر جوی فارغ االتحصیل در مقاطع مختلف خوشنویسی تربیت کرده است.و از این افراد ۳۰۰ هنر جو ممتاز و ۱۰۰ هنر جوی فوق ممتاز فارغ التحصیل شده است.
ابراهیمان اظهار داشت: هم اکنون شش استاد تمام هنر خوشنویسی در استان چهارمحال و بختیاری حضور دارند که هنر جویان خوشنویسی استان از هنر این عزیزان بهره می برند.

رخداد قاب عاشقی در ۳۰ فروردین با حضور بیش از ۳۰ خوشنویس برتر استان در کافه گالری هنر برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند