کانون رویش نسل نوین تاریخ شفاهی مازندران آغاز به کار کرد

02:000

سلسله نشست های آموزشی «کانون رویش نسل نوین تاریخ شفاهی» در حوزه هنری مازندران با حضورجمعی از دانشجویان و فعالان فرهنگی شروع شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید رحیم موسوی ساروی کارشناس مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری مازندران با اعلام خبر فوق افزود: طی یک برنامه ۳ ساله و با هدف تربیت نیروهای متخصص و محقق در زمینه تاریخ شفاهی در این مرکز فراخوان «کانون رویش نسل نوین تاریخ شفاهی» منتشر شد.

وی افزود: در ادامه با نهایی شدن حضور ۱۵ علاقمند به این رشته که اغلب دانشجو و یا تحصیل کرده رشته تاریخ و رشته های پژوهشی ( با معدل سنی ۲۵ سال) هستند، دوره آموزشی مذکور آغاز به کار کرد.

کارشناس مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری مازندران با ذکر این نکته که این رویداد از برنامه های سند تحول این مرکز می باشد گفت: این دوره به صورت حضوری و آنلاین است و چند چهره دانشگاهی مانند «علی رستمی نشلی» و « زمانه حسن نژاد » به تدریس در آن خواهند پرداخت.

موسوی ساروی ادامه داد: همچنین  دکتر «مرتضی نورایی» از پیشگامان تاریخ شفاهی نیزدر مقطع پایان دوره این رویداد به عنوان مدرس حضور خواهد یافت تا این برنامه در تابستان ۱۴۰۳ به اتمام برسد.

مسئول «کانون رویش نسل نوین تاریخ شفاهی» مازندران در پایان گفت: در انتهای این دوره کارگاهی حاضران با ارائه سوژه های خود و تایید توسط مدرسان، عملا یک کار پژوهشی کامل  را آغاز می کنند تا دری برای ورود حرفه ای آنان به این عرصه گشوده شده و این اقدام سنجش مهارت آنان برای واگذاری کارهای بعدی توسط حوزه هنری و یا سایر مراکز و نهادها باشد.

شایان ذکر است، پیش تر در سال ۱۴۰۰ نیز حوزه هنری مازندران دوره آموزشی مجازی تاریخ شفاهی خود را با حضور مرتضی نورایی و با مشارکت ۵۰ علاقمند با هدف مرور این رشته تخصصی برای فعالان و علاقمندان برگزار کرد که اکنون برخی از برگزیدگان آن دوره با دریافت پروژه هایی مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند