با برگزاری کلاس‌های هنری در کوی قدس ذغالچال ساری؛
کارگروه هنر اجتماعی حوزه هنری مازندران رسماً آغاز به کار کرد/ طرح «هنر وارثین» در مازندران به مرحله اجرا رسید

02:000

پس از برگزاری مراسم محله هنر در کوی قدس ذغالچال ساری، کلاس‌های هنری در رشته‌های نمایش، سرود، عکاسی، فیلمسازی با موبایل، ویرایش عکس و تصویر در این محله آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارگروه هنر جهادی این مرکز در پی اجرای طرح «هنر وارثین» با هدف فعالیت‌های آموزشی فرهنگی- هنری در مناطق کم‌برخوردار، با رویکرد هویت‌بخشی و کشف و پرورش استعدادهای هنری، فعالیت‌های خود را رسماً از دهه سوم آذرماه آغاز کرد.

در آغاز این دوره آموزشی هنری، یکشنبه ۲۱ آذرماه نخستین جلسه عمومی جهت معارفه و در ادامه دوشنبه کلاس فیلم‌سازی، سه‌شنبه کارگاه عکاسی، چهارشنبه کلاس نمایش و سرود برگزار شد‌.

یاسر یمینی مدیر اجرایی این برنامه ضمن اشاره به زمانبندی سه ماهه کلاس‌ها گفت: طی بررسی‌های تخصصی توسط کارشناسان حوزه هنری مازندران (مسئولان میزهای تخصصی) و مربیان این کلاس‌ها، تصمیم بر آن شد که آموزش رشته‌های هنری یاد شده به شکل کارگاهی و همزمان با تولید پیش رفته و هنرآموزان نوجوان در خلال تمرین به تولید اثر دست یابند.

وی با تأکید بر اینکه کارگروه هنر جهادی حوزه هنری، اهداف متعددی از جمله تشکیل گروه و تولید آثار هنری را دنبال می‌کند، افزود: در طرح «هنر وارثین»، رویکرد آموزش در کنار مؤلفه‌های هویت‌ساز و پرورش نوجوان مدنظر است.

یمینی در پایان ضمن بازگو کردن این نکته که این رویداد (کوی قدس ذغالچال ساری) از منظر حوزه هنری مرکز یک پایلوت کشوری به حساب می‌آید، گفت: قطعاً پس از پایان این دوره‌ها هنرآموزان مستعد برای آموزش‌های باکیفیت و حرفه‌ای آماده شده و به مرکز کارگاهی آموزش سوره حوزه هنری مازندران معرفی می‌شوند.

شایان ذکر است که فعالیت‌های آموزشی کارگروه هنر اجتماعی حوزه هنری مازندران (تحت عنوان قرارگاه شهید سیاح طاهری) که با همکاری قرارگاه تحول اجتماعی استان صورت گرفته، در هفته آینده نیز کلاس‌های آموزشی خود را در کوی قدس ذغالچال ساری با حضور یاسر محمودی برنتی (نمایش) سید معصومه حجازی، مرسده فلاح‌نژاد، محدثه عمویی، رضا اکبریان (فیلم‌سازی با گوشی) امیرحسین مهدوی (ویرایش تصویر با گوشی) امیرمحمد ابراهیمی (عکاسی و ویرایش عکس) و علیرضا امامی (سرود) ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند