کارگروه فرهنگ و هنر استان بوشهر آغاز به کار کرد

02:000

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: پس از نشست استاندار با هنرمندان هم استانی در هفته هنر انقلاب، به توصیه وی کارگروهی تشکیل شد که وظیفه‌اش گردآوری مسائل و مشکلات هنرمندان بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امید پارسایی فر رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر روز شنبه در نشست با هنرمندان استان با حضور استاندار بوشهر با اشاره به تشکیل کارگروه از طرف حوزه هنری و با همکاری دیگر سازمان‌های فرهنگی یادآور شد: مشکلات جامعه هنرمندان در قالب یک بسته پیشنهادی به استاندار ارائه خواهد شد که قطعاً این بسته برای معیشت و فضای فرهنگی استان بوشهر راهگشا خواهد بود.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر در رابطه با بودجه کم فرهنگی هنری استان افزود: بی‌شک هنرمندان امروز سربازان مستعد در جبهه قدرت نرم برای استان بوشهر هستند و باید از بودجه های کم فراتر برود تا بتوانیم در استان زمینه رشد و توسعه هنر انقلابی را بیشتر فراهم کنیم.

وی با اشاره به اقتصاد هنر استان باید به‌صورت جدی دنبال شود خاطرنشان کرد: بسته مهمی که می‌توان برای مشکلات هنرمندان تدبیر کرد راه‌اندازی تعاونی هنرمندان با اختصاص وام‌های کم‌بهره می‌باشد که می‌تواند بستر مناسبی را برای پویایی کسب‌وکار هنرمندان فراهم آورد.

دبیر شناخت نامه هنر، فرهنگ و تمدن استان بوشهر در راستای مسئولیت اجتماعی راهبردی پتروشیمی‌های منطقه پارس یادآور شد:  پتروشیمی‌ها باید حمایت لازم از فعالیت‌های فرهنگی هنری استان به‌صورت جدی در برنامه‌های خود داشته باشند.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر در رابطه باسابقه درخشان فرهنگ استان و همچنین وضعیت زیرساخت‌های فرهنگی استان بوشهر بیان کرد: سینما بهمن بوشهر با قدمت نیم‌قرن نیاز به تعمیر اساسی دارد و باید برای بازسازی، تجهیز و به‌روزرسانی نمود.

پارسایی فر با اشاره به اینکه بوشهر پایتخت مقاومت  است یادآور شد: باید با کمک همه مدیران دستگاه های اجرایی یک اثر سینمایی از شهدای شاخص استان ،شهید نادر مهدوی تولید و در شبکه سراسری پخش کنیم.

بر این اساس، از کتاب گنجینه اسناد در بوشهر قدیم نوشته عبدالحسین احمدی ریشهری و تابلو بوشهر پایتخت حماسه و مقاومت از میر مهنا تا شهید مهدوی رونمایی شد.

نشست صمیمی استاندار بوشهر و هنرمندان استان در سالن کوثر استانداری بوشهر روز شنبه ۴ تیرماه باهدف بررسی برخی نیازهای حوزه‌های مختلف هنرمندان ازجمله معیشت، ساخت شهرک سینمایی، برگزاری جشنواره‌های ملی مطرح و مقرر شد تا اواخر تیرماه با تشکیل کارگروه هنری مشکلات هنرمندان دسته‌بندی و برای تصمیم‌گیری به استاندار بوشهر ارائه دهند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند