به همت حوزه هنری لرستان؛
کارگاه نمایشنامه‌نویسی و بازیگری «از ایده تا اجرا» در ۴ شهر استان برگزار می‌شود

01:040

مسئول واحد نمایش حوزه هنری لرستان از برگزاری کارگاه نمایشنامه‌نویسی و بازیگری «از ایده تا اجرا» در ۴ شهر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد نمایش حوزه هنری لرستان با بیان اینکه این برنامه در قالب کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود، گفت: در این برنامه در زمینه نمایشنامه‌نویسی و بازیگری از مرحله ایده تا اجرا و فن بیان، بدن و شناخت نقش و کاربرد آن در تولید نمایش و همچنین روند تولید نمایشنامه اقتباسی ‌به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

مینا سپهوند افزود: این کارگاه‌های آموزشی در سطح استان لرستان از ۲۴ آذرماه تا ۶ دی‌ماه در چهار شهرستان الیگودرز، دورود، بروجرد و خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی هدف از اجرای این برنامه را بررسی ابعاد شخصیت والای سردار سلیمانی و پرداختن به ویژگی‌های منحصر به فرد ایشان در عرصه‌های نظامی، فرهنگی و اجتماعی در قالب فعالیت‌های هنری و تولید آثار فاخر نمایشی را از اهداف برگزاری این‌ پویش برشمرد.

سپهوند اضافه کرد: پس از اتمام برگزاری کارگاه‌ها در شهرستان‌های مذکور، چهار نمایش تولید و در آیین گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اجرا خواهد شد که این نمایش‌ها در تاریخ ۱۸ دی‌ماه در مرکز و بعد از آن به مدت یک هفته نیز در شهرستان یاد شده با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی، دکتر سینا دلشادی مدرس و رئیس گروه ارزشیابی آثار مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و مدرس دانشگاه و پویا حسنوند از هنرمندان فعال و تحصیلکرده واحد نمایش آموزش به روی صحنه خواهند رفت.

وی خاطرنشان کرد: در برگزاری این برنامه، سازمان تبلیغات اسلامی لرستان، بسیج هنرمندان استان لرستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و اداره کل آموزش و پرورش لرستان همکاری دارند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند