کارگاه نقاشی «یاران شهید مهدی باکری» در ارومیه برگزار شد

01:050
واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی ۲۲ اسفندماه سال جاری کارگاه یکروزه نقاشی «یاران شهید مهدی باکری» را در ارومیه برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این کارگاه که با حضور ۱۷نقاش از شهرستان های ارومیه و قره ضیاءالدین برگزار گردید ، هنرمندان ۱۷عنوان اثر نقاشی را با موضوع پرتره های شهید مهدی باکری و ارتباط این شهید والامقام با یاران و رزمندگان آن دوران در تکنیک های رنگ روغن، گچ پاستیل ، زغال و نقاشی دیجیتال را خلق کردند.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در این خصوص با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه نقاشی اظهار داشت: هدف از اجرای این کارگاه گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید مهدی باکری و انتقال فرهنگ جبهه و پایداری به نسل جوان جامعه و آشنا کردن نسل کنونی با ایثار ها و جان گذشتگی های نیروهای ایرانی در سال‌های دفاع مقدس در حفظ حریم نظام جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان ایران است.

یاسر قادرافزود : علی رحیم زاده، سعید اکبرنژاد، توحید توانایی رشید، رعنا اصغری، عاطفه اکبری ، مرضیه اسدپور، فاطمه قدسی، زهرا عمرانی، فرزانه عظیم زاده، آیناز رحیم زاده، الهام قربانی ، امین اکبر نژاد،پریا ایران نژاد ، معصومه رمضانی، یحیی حسین زاده، لیلا ولدی و حمید پورجعفر هنرمندانی هستند که در کارگاه یک روزه نقاشی یاران شهید مهدی باکری حضور داشتند و آثار خلق شده در این کارگاه سال آینده همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در نگارخانه حوزه هنری انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته می شوند.

کارگاه یک روزه نقاشی «یاران شهید مهدی باکری» دومین کارگاه هنری است که بعد از اجرای کارگاه تایپوگرافی محمدرضا عدل دوست طی سال جاری به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان غربی در نگارخانه ارومیه برگزار می شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند