به همت حوزه هنری خوزستان؛
کارگاه شعر «مشکات» در اهواز برگزار شد

02:000

کارگاه شعر «مشکات» به همت حوزه هنری خوزستان در بخش‌های شعر آیینی و انقلابی در اهواز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید علیرضا شفیعی دبیر کارگاه شعر «مشکات» اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌‌ای که از مدت‌ها پیش علاقه‌مندان به شعر آیینی و انقلاب اسلامی داشتند و همچنین درخواست‌ها و خلائی که در این خصوص احساس می‌شد، فعالیت‌هایی را در این زمینه آغاز کردیم.

دبیر کارگاه شعر «مشکات» افزود: ابتدا این اقدام با برگزاری یک کارگاه شعر و نوحه عاشورایی قبل از ماه محرم آغاز شد و تعدادی از علاقه‌مندان به شعر از اهواز و دیگر شهرهای استان در این کارگاه شرکت کردند و وقتی مطالبه و اشتیاق را برای حضور در این رویداد مشاهده کردیم، پس از تشکیل سه کارگاه شعر و نوحه به این نتیجه رسیدیم که این کارگاه‌ها را به یک جلسه ثابت به عنوان «شعر مشکات» تبدیل کنیم که محفلی برای شاعران و نوحه‌سرایان استان خوزستان باشد، تا هم کسانی که دست به قلم هستند مقداری مستمر و پیشرفته‌تر به کار خود ادامه دهند و هم اینکه محفلی باشد برای علاقه‌مندان به شعر انقلاب که در این جلسه حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: حمایت اصلی این جلسه بر عهده حوزه هنری خوزستان بود و رئیس این حوزه به عنوان مشوق تشکیل این کارگاه، به ما کمک کرد تا مخاطب خود را پیدا کنیم و به این سطح از مخاطب برسیم تا جلسه را رسمیت بخشیم که امیدواریم با استمرار آن، اتفاقات خوبی در عرصه شعر انقلابی و آیینی و نوحه برای استان خوزستان و علاقه‌مندان به این حوزه رقم بخورد.

شفیعی با اشاره به اینکه شب گذشته مراسم افتتاحیه این جلسه با حضور جمعی از شاعران استان خوزستان و طلاب خواهر و برادر استان قم که در یک اردوی ادبی در خوزستان به سر می‌برند برگزار شد، تصریح کرد: در این مراسم اعضای جلسه شعر «مشکات» شعرخوانی کردند.

وی ادامه داد: در این جلسه شعرهایی با مضمون بسیار متنوع در حوزه شعر آیینی، انقلابی و مسائل روز با مضامین شهید لندی، مقاومت افغانستان، مدح پیامبر اکرم (ص) و دیگر ائمه معصومین (ع) و شعرهایی با مضامین عاشقانه سروده و با استقبال خوبی مواجه شد.

دبیر کارگاه شعر «مشکات» خاطرنشان کرد: در این جلسات قرار است علاوه بر کار کارگاهی و نقدی که در جلسات ماهانه خود خواهیم داشت، برنامه‌هایی هم برای آموزش علاقه‌مندان به شعر و افراد تازه‌کار اجرا کنیم.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند