به همت حوزه هنری خوزستان؛
کارگاه شعر «مشکات» با حضور علیرضا قزوه در اهواز برگزار شد

02:010

حجت‌الاسلام شفیعی از برگزاری ششمین کارگاه شعر مشکات در اهواز خبر داد و گفت: در این کارگاه علیرضا قزوه از شاعران و پژوهشگران کشور و تعدادی از شاعران استانی حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت‌الاسلام سید علیرضا شفیعی اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌‌ای که از مدت‌ها پیش علاقه‌مندان به شعر آئینی و انقلاب اسلامی داشتند و همچنین درخواست‌ها و خلائی که در این خصوص احساس می‌شد، فعالیت‌هایی را در این زمینه آغاز کردیم.

دبیر کارگاه شعر «مشکات» افزود: ابتدا این اقدام با برگزاری یک کارگاه شعر و نوحه عاشورایی قبل از ماه محرم آغاز شد و تعدادی از علاقه‌مندان به شعر از اهواز و دیگر شهرهای استان در این کارگاه شرکت کردند و وقتی مطالبه و اشتیاق را برای حضور در این رویداد مشاهده کردیم، پس از تشکیل سه کارگاه شعر و نوحه به این نتیجه رسیدیم که این کارگاه‌ها را به یک جلسه ثابت به عنوان «شعر مشکات» تبدیل کنیم که محفلی برای شاعران و نوحه‌سرایان استان خوزستان باشد، تا هم کسانی که دست به قلم هستند مقداری مستمر و پیشرفته‌تر به کار خود ادامه دهند و هم اینکه محفلی باشد برای علاقه‌مندان به شعر انقلاب که در این جلسه حضور پیدا کنند.

وی اضافه کرد: حمایت اصلی این جلسه بر عهده حوزه هنری خوزستان بود و رئیس این حوزه به عنوان مشوق تشکیل این کارگاه، به ما کمک کرد تا مخاطب خود را پیدا کنیم و به این سطح از مخاطب برسیم تا جلسه را رسمیت بخشیم که امیدواریم با استمرار آن، اتفاقات خوبی در عرصه شعر انقلابی و آیینی و نوحه برای استان خوزستان و علاقه‌مندان به این حوزه رقم بخورد.

حجت‌الاسلام شفیعی خاطر نشان کرد: در این جلسات علاوه بر کار کارگاهی و نقدی که در جلسات ماهانه خود خواهیم داشت، برنامه‌هایی هم برای آموزش علاقه‌مندان به شعر و افراد تازه‌کار اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ششمین کارگاه شعر مشکات میزبان علیرضا قزوه از شاعران و پژوهشگران حوزه هنر و ادبیات بودیم تصریح کرد: در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از سیر انجام کارگاه شعر و شناسایی استعدادهای این حوزه در اهواز و استان، تعدادی از شاعران حاضر در جلسه به شعرخوانی پرداختند و پس از آن اشعار قرائت شده توسط علیرضا قزوه نقد و بررسی شد.

گفتنی است ،علیرضا قزوه از نویسندگان و شاعران و پژوهشگران ایرانی است که در حوزه‌های مختلف هنر و ادبیات بیش از ۵۰ اثر تالیفی از خود به جای گذاشته و در حوزه رسانه و مدیریتی نیز در چند دهه گذشته سوابق قابل اعتنایی دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند