کارگاه شعر فاطمی در زنجان برگزار شد

02:000

کارگاه شعر فاطمی با بررسی کتاب شعر «فیروزه خاتم» گزیده‌ای از اشعار آیینی درباره حضرت زهرا(س) در زنجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگاه شعر فاطمی به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) با همکاری حوزه هنری زنجان و کنگره ۳۵۳۵ شهید استان و با حضور تعداد محدودی از شاعران جوان استان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عصر روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه سیدضیاء موسوی شاعر جوان استان، به سلسله جلسات هفتگی شعر در سال ۱۳۸۹ که در حوزه هنری زنجان برگزار می‌شد اشاره کرد و با بیان نقل قولی از هادی وحیدی از شاعران پیشکسوت استان گفت: استاد وحیدی در جلسه‌های شعر سال ۱۳۸۹ حوزه هنری زنجان، هنرجویان و علاقه‌مندان به شعر و سرودن شعر را به مطالعه تشویق می‌کرد.

موسوی با بیان نکته‌ای دیگر از استاد خود افزود: یک شاعر برای سرودن شعر خوب در وهله اول بایستی شعرخوان خوبی باشد.

در کارگاه شعر فاطمی وحید رحمانی در بررسی کتاب شعر «فیروزه خاتم» این مجموعه‌ را کتابی یکدست با سلیقه‌ای هموار عنوان کرد و گفت: استاد هادی وحیدی، گردآورنده مجموعه، با اشراف به شعرها و غزل‌های شاعران مجموعه را گردآوری کرده و عبارت «گزیده شعرهای آیینی درباره حضرت زهرا(س)» گویای ارادات قلبی شاعران در شعرهایشان در خصوص حضرت فاطمه (س) است.

شعرخوانی وحید رحمانی و سیدضیاء موسوی بخشی دیگر از کارگاه بود که فضای معنوی محفل شعر فاطمی را دو چندان کرده بود.

مجموعه شعر «فیروزه خاتم» گزیده‌ای از شعرهای آیینی درباره حضرت زهرا(س) است که توسط هادی وحیدی گردآوری و در سال ۱۳۹۱ به همت حوزه هنری زنجان توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

گفتنی است، این کارگاه از طریق پیج اینستاگرامی حوزه هنری زنجان پخش شد و علاقه‌مندان به‌صورت زنده و آنلاین شاهد پخش این کارگاه بودند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند