کارگاه دو روزه آموزش «لایه چینی» در حوزه هنری اصفهان

01:150

حوزه هنری استان اصفهان کارگاه دو روزه آموزش «لایه چینی» را با حضور استاد منصور خادم خراسانی در گالری نقش خانه برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارگاه لایه چینی استاد منصور خادم خراسانی در ساعت ۱۵ الی ۱۸ روزهای دوشنبه و سه شنبه (ششم و هفتم دی ماه) در گالری نقش خانه اصفهان واقع در مجتمع فرهنگی و هنری سوره در خیابان آمادگاه برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و هماهنگی با شماره ۳۲۲۱۵۶۸۶ تماس حاصل فرمایند، در این کارگاه استاد خادم خراسانی به آموزش تکنیک لایه چینی و همچنین به آموزش خط ابداعی به نام ماه می پردازد.

گفتنی است، تکنیک لایه چینی مربوط به حدود ۷۰۰ سال پیش است که بیشتر در آثار دوره صفوی مانند چهلستون و عالی‌قاپو مشاهده می‌شود. منصور خادم خراسانی متولد سال ۱۳۳۹ در اصفهان است و در سال ۱۳۵۹ از هنرستان هنرهای زیبای اصفهان دانش آموخته شد. وی با ورود به رشته صنایع دستی در دانشگاه هنر اصفهان از محضر استاد یسایی شاجانیان بهره برد. خادم خراسانی همچنین در اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به عنوان استادکار در مرمت بناهای تاریخی ایران فعالیت داشته است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند