کارگاه داستان نویسی مجید قیصری در شهرکرد و بروجن برگزار شد

02:000

کارگاه داستان نویسی با حضور مجید قیصری به همت حوزه هنری و بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد و بروجن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری درباره برگزاری این دو کارگاه در استان گفت: نشست‌های داستان در استان به دلیل کرونا و تعطیلی ها وقفه ای دو ساله داشت و به همین دلیل تصمیم گرفتیم نویسنده های استان را که فاصله دو ساله با نشست ها و داستان داشتند و شاید خیلی از آنها از نوشتن دور شده بودند دوباره دور هم جمع کنیم. به همین دلیل به جهت متبرک شدن این شروع  به نام حضرت محمد (ص) از مجید قیصری یکی از نویسندگان مطرح و دبیر علمی جشنواره خاتم دعوت کردیم که با حضور خود در استان و برگزاری اردویی یک روزه  با حضور داستان نویسان استان آغاز گر شروع دوباره نشست های داستان استان چهارمحال و بختیاری باشیم.

اعظم قاسمی افزود: ابتدا کارگاهی در بروجن با حضور ۴۰ نفر از داستان نویسان بروجن برگزار شد و در خلال برگزاری کارگاه داستان از مجموعه داستان «هزار و یک شهرزاد» مجموعه داستان شش دوره اول جایزه ادبی بروجن نیز رونمایی شد.

وی اظهار داشت:  در کارگاه بعدی نیز که با حضور ۵۰ نفر از نویسندگان استان در اقامت گاه کوثر سامان برگزار شد. نویسندگان استان به سه دسته تقریبا ۱۵ نفره تقسیم شدند و گروهها در سه کارگاه مجزا با حضور مجید قیصری، سمیه لندی و سجاد خالقی شرکت کردند و هر دو ساعت یک بار اساتید و گروهها جابه جا می شدند تا تمام گروهها بتوانند از حضور هر سه استاد بهره مند شوند.

قاسمی افزود: مباحث کارگاهها پیرامون داستان پیامبر(خاتم)، عناصر داستان، خلاقیت و تخیل در داستان پردازی و توجه به ظرفیت ها ، ایده های بومی منطقه و تبدیل سوژه ها و ایده ها به خلق یک اثر فاخر داستانی بود.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری هدف از برگزاری این کارگاه ها را شروع فعالیت دوباره داستان نویسان استان اعلام کرد و گفت: در صورت تامین بودجه و همراهی داستان نویسان و مسئولین استان می شود امید داشت که در استان نویسنده های خوبی پرورش داده شود تا بتوانند با آثار خود در سطح ملی بدرخشند.

به زودی نشست های هفتگی داستان نویسی در نگارخانه شهید آوینی شهرکرد کار خود را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند