کارگاه تخصصی با موضوع «هنر گرافیک انقلاب» در زنجان برگزار شد

02:000

رضا نجفلو در کارگاه و نشست تخصصی گرافیک حوزه هنری زنجان به بررسی شباهت‌ها و تفاوت‌های ویژگی‌های هنر گرافیک در دوران حاضر و سال‌های ۵۷ پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارگاه و نشست تخصصی گرافیک با موضوع نگاهی به دیوارنویسی، کلیشه‌ها و آثار گرافیک در روزهای انقلاب ۵۷، عصر روز دوشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این کارگاه که استاد رضا نجفلو پیشکسوت گرافیک استان و نقی واسعی و هنرجویان علاقمند به رشته گرافیک و طراحی پوستر حضور داشتند، در خصوص دیوارنویسی‌‌ها و کلیشه‌ها دوران انقلاب ۵۷ و ویژگی‌ المان‌های مورد استفاده در طرح و پوسترهای آن دوران صحبت شد.

استاد نجفلو پس از بیان شباهت ها و تفاوت‌های هنر گرافیک در هنرهای تکنولوژیک و ابزارهای دیجیتال و ابزارهای دستی و آنالوگ به بیان ویژگی‌های خاص اواخر دهه پنجاه و دهه شصت پرداخته و فضای انقلاب اسلامی سال ۵۷ را از منظر هنرهای تجسمی و به خصوص گرافیک مورد کنکاش قرار داد.

وی گفت: در دهه شصت، حضور جوانان در جبهه‌های جنگ و نیاز داشتن به تبلیغات به خصوص و نیاز به پوستر و اعلان با کارکردهای بسیار زیاد و مختلف سبب شده بود که هنر گرافیک جایگاه خاصی را به خود اختصاص دهد و ادامه داد: در این دهه بسیاری از پروسه‎های طراحی‌ها با استفاده از تصاویر شهدا با استفاده از تکنیک‌های دستی طراحی و تصویرسازی می‌شد که حس و حال دلنشینی را به آثار گرافیک این دوره می‌داد.

اجرای تکنیک‌های طراحی پوسترسازی در دهه شصت به نام چاپ ترافارد و کلیشه در حضور هنرجویان علاقمند به رشته گرافیک بخش پایانی کارگاه تخصصی بررسی دیوارنویسی، کلیشه‌ها و آثار گرافیک در روزهای انقلاب ۵۷ بودف که در حوزه هنری زنجان برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند