کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی در یاسوج برگزار شد

01:270
به همت دفتر ادبیات پایداری حوزه‌ هنری و با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کهگیلویه و بویراحمد کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی با حضور استاد محسن غنی یاری در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رحمت الله رسولی مقدم مسئول دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری استان گفت: در راستای آموزش عملیات‌محور گردآوری و تدوین تاریخ شفاهی استان، کارگاه تاریخ شفاهی به همت حوزه هنری با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان و با حضور محسن غنی یاری از اساتید برجسته کشوری در یاسوج برگزار شد.
وی افزود: تاریخ شفاهی استان کهگیلویه وبویراحمد به شدت نیازمند گردآوری و ثبت و ضبط و تدوین است و اگر به شکل جهادی در این حوزه فعالیت نکنیم، بخش چشم‌گیری از تاریخ شفاهی استان در زمینه‌های مختلف، از بین خواهد رفت. به همین خاطر، به شدت نیازمند آموزش عملیات‌محور محققین و نویسندگان تاریخ شفاهی استان هستیم، تا بیشترین بازدهی را طی محدودیت زمانی مذکور، داشته باشیم.
رسولی مقدم تصریح کرد: در این کارگاه یکروزه که از ساعت ۹ الی ۱۶ برگزار شد، حدود ۳۰ نفر از نویسندگان وعلاقمندان به این حوزه شرکت داشتند.
مسئول دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری با اشاره به اهمیت تاریخ شفاهی گفت: در کارگاه تاریخ شفاهی سرفصل‌هایی چون کلیات تاریخ شفاهی، چگونگی گردآوری و مصاحبه، و نحوه پیاده‌سازی و تدوین تاریخ شفاهی، برای شرکت کنندگان تشریح شد.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند